SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

P.A. Nova: projekty na łącznie 800 mln zł do końca 2012 r.

Firma budowlano-deweloperska P.A. Nova chce rozpocząć projekty o łącznej wartości 800 mln zł do końca 2012 roku. Spółka liczy, że w listopadzie przeprowadzi road show w związku z planowaną nową emisją akcji, wynika ze środowych wypowiedzi prezes spółki Ewy Bobkowskiej. Druga połowa roku ma przynieść poprawę wyników w związku z uwzględnieniem w zyskach rozliczenia trzech sporych projektów.

P.A. Nova: projekty na łącznie 800 mln zł do końca 2012 r.

“W naszym portfelu mamy łącznie 19 projektów na 2010-2012, wliczając galerię w Przemyślu, którą oddamy do użytku w październiku tego roku. Na drugą połowę 2010 roku planujemy rozpoczęcie trzech projektów na zlecenie od inwestorów o łącznej wartości 56 mln zł. Z własnych inwestycji, kończymy park handlowy w Chorzowie, przygotowujemy się do parków handlowych w Stalowej Woli, Zamościu i planujemy rozpocząć w 2011 galerię w Kędzierzynie Koźlu” – powiedziała Bobkowska podczas konferencji prasowej.

Realizację zamierzeń uzależnia częściowo od pozyskania kapitału z planowanej emisji do 2 mln akcji. W ostatnich dniach pełniący rolę oferującego DI BRE złożył prospekt emisyjny firmy w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Firma liczy, że w listopadzie przeprowadzi road show, aby zaprezentować funduszom perpspektywy rozwoju. Jest to emisja bez prawa poboru, ale z preferencjami dla dotychczasowych akcjonariuszy w kwestii obejmowania liczby akcji.

“Emisja pozwoli nam realizować projekty jednocześnie. Bez emisji rozłożymy harmonogram inwestycji. Liczę, że fundusze zaakceptują nasze plany i powtórzymy dynamiczny rozwój z ostatnich lat, kiedy poprawialiśmy wyniki pomimo kryzysu finansowego” – powiedziała Bobkowska.

Dodała, że pomimo słabszych - w ujęciu rocznym - wyników za I półrocze, perspektywy całego roku rysują się dobrze, gdyż szczególnie w IV kw. firma uwzględni w zyskach rozliczenie projektów o łącznej wartości ok. 100 mln zł.

“Pomimo spadku przychodów w I półroczu muszę zaznaczyć, że nasz tzw. ‘łączny przerób’ to 109,2 mln zł, z czego 40,6 mln zł to wytworzenie inwestycji na własny rachunek. Rok temu było to odpowiednio 100,6 mln zł i 16,5 mln zł. Zdecydowaną większość inwestycji realizujemy własnymi siłami, w ramach grupy kapitałowej” – zaznaczyła prezes P.A. Nova.

Dodała, że w przyszłym roku spółka planuje m.in. sprzedaż galerii w Przemyślu, choć inwestorzy już zgłaszają oferty.

Narastająco w I półroczu 2010 P.A. Nova miała 8,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 15,5 mln zł rok wcześniej. Przychody wyniosły 68,6 mln zł wobec 84,1 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: P.A. Nova: projekty na łącznie 800 mln zł do końca 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl