SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Palmolive Ultra w butelce z recyklingu

Koncern Colgate-Palmolive wprowadza do gamy płynów do naczyń Palmolive Ultra plastikowe butelki w 100 proc. pochodzące z tzw. recyklingu poużytkowego (PCR).

Article

Colgate-Palmolive ma zaoszczędzić około 5200 ton plastiku rocznie, które trafiały na wysypiska w USA i Kanadzie dzięki wprowadzeniu plastikowej butelki w 100 proc. pochodzącej z recyklingu poużytkowego (PCR) do gamy płynów do naczyń Palmolive Ultra.

Rozwiązanie to zostanie na razie wprowadzone tylko w Ameryce Północnej.

Na nowych butelkach Palmolive Ultra zaznaczono, że do ich produkcji wykorzystano plastik pochodzący z recyklingu. Na etykiecie umieszczono też informację o 100-procentowej przejrzystości składników oraz logo How2Recycle, które przekazuje instrukcje recyklingu. Ma to skłonić kupujących do poddawania butelek recyklingowi w domu i tym samym stymulowania gospodarkę o obiegu zamkniętym.

- W Colgate-Palmolive możemy i stworzymy zdrowszą, bardziej zrównoważoną przyszłość dla wszystkich. Jesteśmy dumni, że Palmolive stała się największą marką płynów do naczyń, która przeszła na butelki wykonane w 100 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu. To kamień milowy w naszej nieustającej drodze do pomocy milionom gospodarstw domowych w przystosowaniu się do zdrowszych i bardziej zrównoważonych nawyków w codziennych czynnościach, co ostatecznie prowadzi do większego, globalnego wpływu - powiedział Kevin Jordan-Deen, dyrektor generalny, Home Care, Colgate-Palmolive North America.

Dołącz do dyskusji: Palmolive Ultra w butelce z recyklingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl