SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Panasonic Lumix DMC-LX5

Firma Panasonic zaprezentowała aparat kompaktowy klasy wyższej Lumix DMC-LX5 - następcę modelu DMC-LX3.

Panasonic Lumix DMC-LX5

Nowy model w ofercie Panasonica ma m.in. nowy, całkowicie przeprojektowany obiektyw, przetwornik CCD oraz układ przetwarzania obrazu.

W aparacie zastosowano najnowszy, superjasny (F2.0) obiektyw szerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON, który minimalizuje zniekształcenia, pozwalając uzyskać bardzo realistyczne zdjęcia o niezwykłej rozdzielczości i szczegółowości. Szerokokątna ogniskowa 24 mm ma zapewniać olbrzymi obszar widzenia, zaś optyczny zoom powiększony do 3,8x (90 mm) sprawiać, aby model LX5 był jeszcze bardziej wszechstronny.

Przetwornik CCD z modelu LX3, o rozdzielczości 10,1 megapiksela, według Panasonica oferuje teraz szerszy zakres dynamiczny dzięki zwiększeniu jego czułości i nasycenia. Tymczasem zmodyfikowany układ Venus Engine FHD ma zapewniać bardziej zaawansowane przetwarzanie sygnału zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów. Z kolei wysoka czułość nowego przetwornika, a także doskonalsze przetwarzanie sygnału, mają wynosić jakość obrazu na nowy poziom, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Jeżeli chodzi o nagrywanie filmów, DMC-LX5 obsługuje standard AVCHD Lite, który pozwala nagrywać długie filmy w wysokiej jakości HD. Dostępny jest też tradycyjny format motion JPEG. Użytkownicy mają też do dyspozycji wiele różnych opcji, m.in. tryby kreatywny film, mój kolor i film.

Jak najwygodniejszą obsługę aparatu ma zapewniać m.in. pogrubiony uchwyt, który ułatwia trzymanie, a także nowe wciskane pokrętło pozwalające szybciej wybrać różne funkcje i ustawienia. Aparat jest wyposażony w złącze do zaawansowanych akcesoriów, takich jak opcjonalny wizjer typu Live View, gwarantujący dobrą widoczność także podczas fotografowania przy silnym świetle słonecznym. W opcjach proporcji obrazu dodano kwadratowy format 1:1, który można aktywować przełącznikiem z boku tubusu obiektywu.

Przeprojektowano również duży, 3-calowy wyświetlacz Intelligent LED LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów. Zastosowano w nim podświetlenie LED o wysokim wskaźniku CRI (Color Rendering Index, wskaźnik odwzorowania kolorów), co poprawiło reprodukcję kolorów. Dzięki temu obraz na wyświetlaczu jest bardzo czytelny zarówno podczas fotografowania, jak i odtwarzania zdjęć w dowolnych warunkach, od ciemności nocy aż po silne słońce. Udało się także wydłużyć czas pracy na akumulatorach - pojedyncze ładowanie starcza na wykonanie 400 zdjęć (wg standardów CIPA).

Panasonic reklamuje Lumix DMC-LX5 jako kieszonkowy aparat dla profesjonalistów, zaawansowanych amatorów i użytkowników chcących wejść na wyższy poziom fotografii. "Zapewnia doskonałą jakość obrazu i kreatywność, wspierane najnowocześniejszymi technologiami optycznymi i cyfrowymi firmy Panasonic. DMC-LX5 wynosi na jeszcze wyższy poziom potencjał kreatywnej ekspresji, jaki oferują aparaty kompaktowe" - twierdzi producent.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Panasonic Lumix DMC-LX5

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl