SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pantene w nowej reklamie o pięknie i sile siwych włosów (wideo)

Marka kosmetyków do pielęgnacji włosów Pantene (Procter&Gamble) rozpoczęła kampanię #PowerOfGrey, w której zachęca kobiety, by zaakceptowały swoje siwe włosy. Za jej realizację odpowiadają Grey London, Publicis Media i Ketchum London.

Article

Kampania jest elementem strategii Pantene pod hasłem „Power of Hair”. Rozpoczęła się od pojawienia się billboardów w Westfield w Londynie. Pokazano na niej zdjęcia siwowłosych ludzi w różnym wieku i opatrzono je różnymi, negatywnymi hasłami, które odnosiły się do stereotypowego podejścia do siwizny, no. „siwe włosy mówią - przykryj mnie”, „siwe włosy mówią - pozwoliłeś sobie odejść” i „siwe włosy mówią- jesteś niewidzialny ”.

Kolejnego dnia w ich miejsce pojawiły się reklamy marki Pantene z deklaracją „Mówimy inaczej”. Równocześnie w social mediach zainicjowano publiczną dyskusję na temat siwych włosów m.in. z udziałem takich gwiazd jak Lisa Snowdon, Alison Hammond i Andrea Mclean.

Katharine Newby Grant, dyrektor ds. marketingu w Europie Północnej w P&G, powiedziała: - Jesteśmy zobowiązani do dalszego zwiększania różnorodności naszych reklam kosmetyków. Wierzymy, że siwiznę należy traktować tak jak wszystkie inne kolory i rodzaje włosów. Historycznie siwe włosy nie były tak popularne w reklamie. Chcemy to zmienić.

Dodała, że jest to część szerszego zaangażowania w P&G w codzienne postawy,  aby promować i zachęcać do różnorodności.

Kampania obejmuje emisję spotu w mediach społecznościowych i na YouTube. Kampania została poprzedzona badaniem przeprowadzonym przez Pantene, które wykazało, że 80 proc. Brytyjczyków ma siwe włosy, ale dwie osoby na pięć farbują je (40 proc) twierdząc, że robią to, ponieważ czują się mniej pewni siebie z siwymi włosami (40 proc.). Badanie ujawniło również wyraźną różnicę w postrzeganiu siwizny między płciami. 35 proc. ankietowanych uważa, że „społeczeństwo bardziej akceptuje siwych mężczyzn niż kobiety”.

Spot, który promuje nową linię Pantene do siwych włosów kończy się zdaniem: "The more we see grey hair on women, the less we need to talk about it".

Kampanię przygotowały agencje Grey London, Publicis Media i Ketchum London.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pantene w nowej reklamie o pięknie i sile siwych włosów (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl