SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP rezygnuje z sądowego ścigania Agory za wykorzystywanie jej treści w internetowych serwisach

Polska Agencja Prasowa wycofała pozew sądowy przeciwko spółce Agora - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie z tego powodu zapadła też decyzja o umorzeniu postępowania względem wydawcy „Gazety Wyborczej”.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

PAP pozwała Agorę na początku czerwca br., za bezprawne - zdaniem jej prawników – wykorzystywanie treści agencji przez internetowe serwisy Agory.

- W związku z zakończeniem z dniem 30 kwietnia obowiązywania umowy pomiędzy PAP a Agora SA, media spółki Agora (m.in. Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, wyborcza.pl, sport.pl i tokfm.pl) utraciły prawo do korzystania z serwisów Polskiej Agencji Prasowej. Pomimo tego serwisy internetowe Agory nadal wykorzystują treści pochodzące z serwisów PAP. Agora nie zaprzestała bezumownego korzystania z treści PAP także po wystosowaniu przez PAP przedsądowego wezwania w tej sprawie. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd PAP podjął decyzję o pozwaniu spółki Agora SA za bezprawne wykorzystywanie treści PAP - mogliśmy przeczytać w wydanym oświadczeniu.

Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory nie chciała wówczas komentować pozwu, tłumacząc to oczekiwaniem na dostarczenie go do siedziby spółki.

22 czerwca Sąd Okręgowy w Warszawie (Wydział Gospodarczy) na niejawnym posiedzeniu zdecydował o umorzeniu postępowania przeciwko Agorze. Powodem jest cofnięcie pozwu przez PAP. Sąd zwrócił też pozywającemu 1500 zł wpisowego. Jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl, pozew został wycofany z sądu już 7 czerwca – a więc w zaledwie pięć dni po publicznym ogłoszeniu, że zostanie wniesiony.

Ani Polska Agencja Prasowa, ani Agora nie chciały komentować cofnięcia sądowego pozwu i umorzenia postępowania.

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 301 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 6,1 mln zł straty netto.

W całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 0,8 proc. do 1,2 mld zł i 13,2 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAP rezygnuje z sądowego ścigania Agory za wykorzystywanie jej treści w internetowych serwisach

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krytyk
Ludzcy panowie.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
A mogli zabić....
odpowiedź
User
Ała
Brak komentarza z obu syton zazwyczaj oznacza ugodę obustronnie korzystną.
odpowiedź