SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Papież o telewizji i radiu

Papież do słuchaczy Radia Maryja

Jan Paweł II pozdrawiając uczestniczących w tradycyjnej południowej modlitwie wiernych zwrócił się po polsku także do słuchaczy Radia Maryja.

"Pozdrawiam pielgrzymów z Polski, także tych, którzy łączą się z nami w modlitwie poprzez telewizję i Radio Maryja. Szczęść Boże!" - powiedział papież.

Jan Paweł II w podobnych słowach zwrócił się do Polaków także w ubiegłą niedzielę, ale wtedy tylko ogólnie wymienił odbiorców radia i telewizji.

Watykan nie skomentował zarzutów kierowanych pod adresem Radia Maryja przez polską telewizję i prasę, a włoskie media nie podały na ten temat żadnej informacji.

Papież w wygłoszonym wcześniej po włosku przemówieniu, poprzedzającym tradycyjną wspólną modlitwę w południe, nawiązał do rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego.

Papież przypomniał, że "Bóg jest przyszłością człowieka i świata" i dodał: "Jeśli ludzkość gubi sens Boga, zamyka się na przyszłość i nieodwołalnie traci perspektywę swojej pielgrzymki w czasie".

Podkreślił, że chrześcijaństwo daje "wyczerpującą odpowiedź" na pytania o sens życia i śmierci, poświęcenia i cierpienia.

Rok kościelny rozpoczyna się od pierwszej niedzieli Adwentu i trwa do soboty po ostatniej niedzieli zwykłej. Dzieli się na kolejno następujące okresy: Adwentu, Bożego Narodzenia, czas zwykły w roku, Wielki Post, Triduum Paschalne, okres Wielkanocny i czas zwykły.

Myślą przewodnią czterotygodniowego okresu Adwentu jest oczekiwanie Zbawiciela. Nazwa tego okresu pochodzi od łacińskiego słowa "adventus", oznaczającego uroczyste wejście możnowładcy w granice swych posiadłości. Od XI wieku Adwent jest okresem pokuty i postu, połączonego z tęsknotą i radosną nadzieją na rychłe przyjście Zbawiciela.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Papież o telewizji i radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl