SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Partia Razem przeprasza InPost i Rafała Brzoskę za bezpodstawne zarzuty ws. pracowników

W serwisie internetowym Partii Razem pojawiły się przeprosiny skierowane do firmy przesyłkowej InPost i jej twórcy Rafała Brzoski za stwierdzenia dotyczące rzekomego naruszania praw pracowniczych. Ugrupowanie musiało opublikować przeprosiny, bo przegrało w tej sprawie proces sądowy.

Rafał Brzoska, prezes InPostArticle

W komunikacie skierowanym do Rafała Brzoski Partia Razem przeprasza za „za bezprawne i nieuzasadnione naruszenie jego dóbr osobistych poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych, nieścisłych i niepotwierdzonych informacji sugerujących jakoby Rafał Brzoska oszukiwał pracowników i w sposób zamierzony działał na ich szkodę oraz działał niezgodnie z prawem”.

W analogicznym komunikacie partia przeprasza InPost za „za bezprawne i nieuzasadnione naruszenie jej dóbr osobistych, w tym renomy i prawa do klienteli, poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych, nieścisłych i niepotwierdzonych informacji jakoby w spółce InPost S.A. oraz spółkach powiązanych powszechnie łamane było prawo, w tym prawa pracownicze”.

W obu komunikatach ugrupowanie przyznaje, że takie stwierdzenia „nie zostały potwierdzone żadnym prawomocnym wyrokiem sądu”, a przeprosiny opublikowano wskutek przegranego procesu sądowego.

Przeprosiny są widoczne w serwisie Partii Razem u góry strony głównej.

Kilka lat temu Partia Razem na swoich profilach społecznościowych zamieściła infografiki krytykujące nagłą sprzedaż przez holding Rafała Brzoski spółki Bezpieczny List, po tym jak straciła ona na rzecz Poczty Polskiej obsługę przesyłek z sądów. Działacze ugrupowania zachęcali do protestów przeciw wystąpieniom publicznym Brzoski, np. na kongresach gospodarczych.

- 1200 osób pracujących dla Bezpiecznego Listu, spółki-córki, nie otrzymało wypłat ani odpraw za zwolnienia grupowe. Model gospodarczy Rafała Brzoski to spółki-krzaki, kruczki prawne i pogarda dla pracowników i pracownic. Brzoska, gdzie są pieniądze? - można było przeczytać w jednej z infografik.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W połowie 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Partii Razem usunięcie trzech infografik (zatytułowanych „(nie)Bezpieczny list”, „Macie, biedaki”, „Sukces! Brzoska nie wystąpi na uniwersytecie”) oraz zamieszczenie przeprosin na swojej stronie internetowej i profilach społecznościowych.

W sierpniu ub.r. Sąd Apelacyjny podtrzymał to orzeczenie (nakazał usunięcie jeszcze dodatkowych grafik dotyczących Brzoski i InPostu), a w sierpniu br. Sąd Najwyższy odmówił rozpatrzenia skargi kasacyjnej złożonej przez ugrupowanie.

Pod koniec października ub.r. „Gazeta Wyborcza” przeprosiła na swoich łamach Rafała Brzoskę za artykuł sprzed kilku tygodni, w którym zarzucono mu realizowanie operacji finansowych w celu obniżenia podstaw opodatkowania.

Rafał Brzoska jest założycielem, prezesem i mniejszościowym akcjonariuszem InPostu. Firma w pierwszej połowie br. osiągnęła wzrost przychodów o 96,2 proc. do 3,24 mld zł i 286,3 mln zł zysku netto. Na koniec czerwca miała 24,2 tys. Paczkomatów, z czego 18,4 tys. w Polsce, gdzie jej obroty z obsług innych platform zwiększyły się czterokrotnie więcej niż z Allegro.

Dołącz do dyskusji: Partia Razem przeprasza InPost i Rafała Brzoskę za bezpodstawne zarzuty ws. pracowników

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ilino
Lepiej późno niż wcale...tak się kończy rozszerzanie informacji wyssanych z palca, bądź bazujących na własnych podejrzeniach, bez pewności, że to co się mówi, jest prawdą.
odpowiedź
User
Zenon Bombalina
Wygląda jak Redbad Klynstra.
odpowiedź
User
Roth
Ciekawe skąd wzięli te zarzuty, skoro potwierdziło się, że to nieprawda, no w każdym razie dobrze, że sprawa rozwiązana.
odpowiedź