SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patrycja Bruź-Soniewicka rezygnuje z zarządzania Saatchi&Saatchi IS

Patrycja Bruź-Soniewicka, dyrektor zarządzająca agencją Saatchi&Saatchi IS, po pięciu latach pracy w niej zdecydowała się odejść z firmy. Będzie w niej pracować do końca tego roku - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Patrycja Bruź-SoniewickaPatrycja Bruź-Soniewicka

Patrycja Bruź-Soniewicka dołączyła do Saatchi & Saatchi / Interactive Solutions w 2012 roku, jako digital director Saatchi & Saatchi Russia. Odpowiadała wówczas za rozwój oferty zintegrowanej agencji ze szczególnym naciskiem na usługi digital.

Jesienią 2014 roku awansowała na stanowisko dyrektor zarządzającej Saatchi & Saatchi Poland. Przez ostatnie trzy lata odpowiadała za integrację struktury Saatchi & Saatchi oraz Interactive Solutions.

Do Saatchi&Saatchi Patrycja Bruź-Soniewicka przeszła z PepsiCo - Frito Lay, gdzie była brand managerem. Wcześniej, w latach 2004-2011, pracowała w agencji BBDO jako account supervisor.

Patrycja Bruź-Soniewicka jest kolejnym już menedżerem, który rozstaje się z agencją Saatchi&Saatchi IS. Na początku sierpnia informowaliśmy, że z firmy tej odchodzi 9 menedżerów, w tym m.in. managing director Michał Glapiński, international business development director Kacper Kłos i wiceprezes oraz Szymon Domżał, client service director i wiceprezes. Wcześniej odszedł Piotr Morkowski pełniący funkcję CEO.

Krzysztof Andrzejczak, nowy CEO Saatchi&Saatchi IS wyjaśniał, że właśnie zakończył się finalny proces trzyletniej integracji Saatchi & Saatchi z Interactive Solutions i część zespołu managerskiego agencji postanowiła poświęcić się nowym wyzwaniom zawodowym. Poinformował, że obecnie w agencji wdrażane są zmiany rozszerzające zakres świadczonych usług w szczególności na rynkach międzynarodowych. Ich następstwem jest rozbudowanie zespołów, struktury organizacyjnej i konkretnej konfiguracji personalnej.

- Od kilku tygodni trwały prace nad tranzycją zakresu obowiązków na zespoły podległe, łączenie kompetencji oraz komunikacji klienckiej. Kompletny proces zakończy się w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Planujemy częściowo wzmocnić się o osoby zewnętrzne pasujące do nowych planów, w które inwestujemy, między innymi komórkę „innowacyjno-labową” oraz technologii automatyzacji marketingu. Natomiast większość dotychczasowych zespołów przejmie działalność operacyjną na obecnych klientach. Jako osoba z doświadczeniem po wielu procesach akwizycyjnych mogę powiedzieć, że tego typu roszady są nieuniknione po zakończeniu transakcji sprzedaży spółki. Ważne jest, że agencja je zaplanowała i realizuje wspólnie z odchodzącym zespołem, zaangażowanym w proces przekazania obowiązków oraz „wychowała sobie” godnych następców w drugiej linii - mówił Krzysztof Andrzejczak portalowi Wirtualnemedia.pl.

Patrycja Bruź-Soniewicka przez najbliższe cztery miesiące będzie sukcesywnie przekazywać swoje obowiązki. Wkrótce ogłoszony zostanie nowy dyrektor współzarządzający agencji. Dalszych planów zawodowych Bruź-Soniewickiej nie udało nam się ustalić.

W 2017 roku agencja Saatchi & Saatchi IS zdobyła kilku nowych klientów, m.in. IKRA, GSK i Jacobs.

Dołącz do dyskusji: Patrycja Bruź-Soniewicka rezygnuje z zarządzania Saatchi&Saatchi IS

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ss
Szkoda tak wykwalifikowanego Menager. Co tam sie wyprawia ???
odpowiedź
User
jak
Jaka IKRA? Oni reklamę z Fiszem dla IKEA zrobili, ale kompletnie bez ikry.
odpowiedź
User
Ratunku
Działalność operacyjna na obecnych klientach. Co za bełkot.
odpowiedź