SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Patrycja Klarecka przechodzi z PARP do zarządu Orlenu

Patrycja Klarecka została powołana na stanowisko członka zarządu Orlenu ds. handlowych. Poprzednio była prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a wcześniej pracowała m.in. w Giełdzie Papierów Wartościowych, Banku Zachodnim WBK, Telewizji Polskiej i PZU.

Patrycja Klarecka Article

Prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Patrycja Klarecka była od kwietnia 2016 roku. Wygrała konkurs na to stanowisko.

Przedtem przez półtora roku była dyrektorem komunikacji i marketingu w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W latach 2010-2014 pracowała w Banku Zachodnim WBK (jego prezesem był wtedy obecny premier Mateusz Morawiecki), pełniąc kolejno funkcje dyrektora ds. nowych mediów i dyrektora działu marketingu.

W latach 2004-2010 była związana z Telewizją Polską, była tam kolejno managerem komunikacji korporacyjnej i dyrektorem działu mediów interaktywnych, natomiast w latach 2002-2004 pracowała jako zastępca dyrektora działu komunikacji korporacyjnej w PZU.

Ponadto współpracowała jako wykładowca z Wyższą Szkołą Dziennikarską w Warszawie i jako konsultant z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu. W czasie pracy w TVP reprezentowała nadawcę w crossmedia group przy Europejskiej Unii Nadawców

Orlen z nowym prezesem, nadzorem premiera i planami fuzji z Lotosem

Na początku lutego br. prezesem Orlenu został Daniel Obajtek, zastępując na tym stanowisku Wojciecha Jasińskiego. Jednocześnie z funkcji wiceprezesa koncernu odwołano Mirosława Kochalskiego. Poprzednio Obajtek był prezesem Energi.

W zarządzie Orlenu są jeszcze Zbigniew Leszczyński (od lutego 2016 roku), Józef Węgrecki, powołany w marcu br. oraz Wiesław Protasiewicz. Ponadto do zarządu czasowo oddelegowano z rady nadzorczej Jadwigę Lesisz.

Pod koniec lutego br. Orlen podpisał list intencyjny dotyczący rozmów o kupnie minimum 53 proc. akcji Grupy Lotos. - Budowa silnego, zintegrowanego koncernu paliwowo-petrochemicznego to decyzja biznesowa niezbędna z kilku perspektyw: przyszłości biznesowej obu firm, budowania wartości firmy dla akcjonariuszy, bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również interesu klientów indywidualnych - tłumaczył to Daniel Obajtek.

Na początku czerwca nadzór z ramienia Skarbu Państwa nad Orlenem i Lotosem przejął Mateusz Morawiecki. Poprzednio ten nadzór sprawował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W ub.r. grupa kapitałowa Orlenu zanotowała 6,1 mld zł zysku netto, wobec 5,36 mld zł w 2016 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Patrycja Klarecka przechodzi z PARP do zarządu Orlenu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ple
Co za bzdury pisze pan redaktor, panow Chełmińskiego i Jędrzejczyka juz od dawna nie ma w Zarzadzie.
8 8
odpowiedź