SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paulina Strugała prezesem PKO Banku Hipotecznego

Rada Nadzorcza PKO Banku Hipotecznego z dniem 16 kwietnia br. powołała Paulinę Strugałę na stanowisko prezesa zarządu spółki, przy czym powołanie to nastąpi pod warunkiem udzielenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu będzie ona wiceprezesem zarządu pełniącym obowiązki prezesa.

Paulina Strugała karierę zawodową rozpoczęła w 1995 r. w warszawskim biurze KPMG, w którym do 2006 r. przeszła wszystkie stopnie kariery do stanowiska dyrektora, specjalizując się w audycie i innych usługach poświadczających dla instytucji świadczących usługi finansowe w Polsce, w tym banków, towarzystw i funduszy inwestycyjnych oraz zarządzających aktywami. W grudniu 2006 r. rozpoczęła pracę na rzecz PKO/Credit Suisse TFI (obecnie PKO TFI) jako dyrektor zarządzający odpowiedzialny za operacje. Z PKO Bankiem Polskim związana jest od lutego 2010 r., gdzie jako dyrektor odpowiadała za funkcję audytu wewnętrznego banku oraz grupy kapitałowej.

W toku kariery zawodowej zajmowała się badaniem sprawozdań finansowych, doradztwem w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, formułowaniem strategii i rozwiązań, analizą kluczowych ryzyk w działalności banków i innych instytucji finansowych w ramach oceny systemów kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem oraz projektami nastawionymi na poprawę istniejących rozwiązań.

Strugała jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada uprawnienia brytyjskiego biegłego rewidenta wydane przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz tytuł Executive MBA wydany przez Ecole Nationale des Ponts et Chaussees w Paryżu i University of Bristol. Jest też członkiem Advanced Management Program w IESE Business School, University of Navarra.

PKO Bank Hipoteczny to spółka w 100 proc. zależna od PKO Banku Polskiego, specjalizująca się w kredytach mieszkaniowych. Głównym jej celem jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych.

Dołącz do dyskusji: Paulina Strugała prezesem PKO Banku Hipotecznego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl