SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP3 osobną jednostką w strukturach Telewizji Polskiej, na jej czele Paweł Gajewski

Telewizja Polska od czwartku wydziela TVP3 ze struktur biura programowego. Redaktorem naczelnym i dyrektorem TVP3 zostaje Paweł Gajewski, szefem pasm wspólnych - Marcin Szypszak (przechodzi z TAI), zaś produkcją kierować będzie Beata Drobek. W ten sposób TVP chce wzmocnić lokalne swoje redakcje: w najbliższych miesiącach czeka je doinwestowanie.

Fot. AKPAArticle

Paweł Gajewski szefował TVP3 od początku marca br., gdy został wicedyrektorem biura programowego TVP.  To w gestii biura leżało dotąd zawiadywanie lokalnymi ośrodkami telewizji. Teraz TVP3 zostało wyodrębnione jako oddzielna jednostka, podlegająca Gajewskiemu, który z kolei  bezpośrednio raportuje prezesowi publicznego nadawcy, Jackowi Kurskiemu.

Szef pasm wspólnych - Marcin Szypszak

Współpracownikiem Pawła Gajewskiego zostaje Marcin Szypszak – dotychczasowy szef redakcji publicystyki w TAI i reporter m.in. "Wiadomości". Stanowisko szefa redakcji objął w lipcu 2019 roku, zastępując Jarosława Ostaszkiewicza.  Teraz Szypszak odchodzi z TAI i będzie szefem pasm wspólnych TVP3. Natomiast koordynująca dotychczas te pasma Magdalena Drohomirecka zostaje redaktor programującą w nowo wyodrębnionej jednostce.

Jak się dowiadujemy - dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski nie wyznaczy na razie następcy Szypszaka, a publicystyka podlegać będzie pod Łukasza Bednarza, który pozostaje wicedyrektorem TAI do spraw TVP Info.

Produkcja TVP3 - Beata Drobek

Za produkcję w TVP3 odpowiadać będzie od czwartku Beata Drobek - producentka, która dotąd czuwała z ramienia TAI nad dużymi realizacjami (m.in. była szefową telewizyjnego centrum wyborczego, powołanego w czerwcu ub. roku na czas przygotowań do wyborów prezydenckich ) Drobek obejmuje teraz stanowisko szefowej zespołu produkcji TVP3.

Szef nowej jednostki organizacyjnej, Paweł Gajewski, zaczynał karierę jako wicedyrektor w biurze spraw korporacyjnych TVP. W lutym 2018 roku awansował na wiceszefa TAI do spraw operacyjnych. W październiku tego samego roku został zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadającym m.in. za inwestycje i finanse. Odpowiadał także z ramienia zarządu TVP za organizację i przebieg kolejnych debat wyborczych, począwszy od 2016 roku. Oprócz kierowania TVP3 Paweł Gajewski w dalszym ciągu produkuje też filmy dokumentalne w ramach TVP. To on był producentem dokumentu o Krzysztofie Krawczyku, emitowanym premierowo w TVP pod koniec 2020 roku.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku).

Dołącz do dyskusji: TVP3 osobną jednostką w strukturach Telewizji Polskiej, na jej czele Paweł Gajewski

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
karolina
porządki w regionie czas zacząć ?
odpowiedź
User
Plac
Czy to oznacza że czasy stalinizmu Drohomireckiej właśnie się skończyły?!
odpowiedź
User
Czarodziej
Hahaha żeście Amerykę odkryli z tym bezpośrednim raportowaniem
Cała telewizja wie ze Gajewski obok Bortkiewicza to najbliższy współpracownik Kurskiego.
odpowiedź