SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Jurek odszedł z Ministerstwa Finansów, będzie rzecznikiem prasowym Banku Pekao

Ze stanowiska rzecznika prasowego Ministerstwa Finansów odszedł Paweł Jurek. W najbliższym czasie ma objąć analogiczną funkcję w Banku Pekao.

Paweł JurekArticle

O swoim odejściu z Ministerstwa Finansów Paweł Jurek poinformował we wtorek na Twitterze. Podziękował współpracownikom z resortu i dziennikarzom.

Funkcję rzecznika prasowego Ministerstwa Finansów Paweł Jurek objął w październiku 2018 roku. Poprzednio, od lutego 2015 roku, był w resorcie naczelnikiem wydziału obsługi medialnej, kierownikiem zespołu ds. mediów i naczelnikiem wydziału prasowego.

Wcześniej Jurek pracował w wydziałach prasowych - w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (od marca 2014 roku), oraz w Ministerstwie Edukacji Narodowej (od maja 2013 roku do marca 2014 roku).

Pracował także jako dziennikarz w „Gościu Niedzielnym”, „Dzienniku Zachodnim”, oraz przez ponad 15 lat był zatrudniony w Radiu Plus Śląsk jako dyrektor programowy, redaktor naczelny i dziennikarz. Przez dwa lata prowadził także własną agencję artystyczno-edukacyjną "Spiker".

Paweł Jurek będzie rzecznikiem Banku Pekao

Bartek Godusławski z „Dziennika Gazety Prawnej” napisał, że Paweł Jurek obejmie funkcję rzecznika prasowego Banku Pekao. Portalowi Wirtualnemedia.pl udało się potwierdzić tę informację w innym źródle, sam Jurek na razie nie mówi o swoich planach zawodowych.

Bank Pekao w ostatnim okresie nie miał obsadzonej funkcji rzecznika prasowego. Natomiast szefową komunikacji korporacyjnej banku w maju ub.r. została Katarzyna Żądło.

W połowie kwietnia br. wiceprezesem Banku Pekao został Leszek Skiba, poprzednio wiceminister finansów. Tydzień później został prezesem banku. Natomiast w czerwcu  zarządu Pekao odszedł Marek Lusztyn, a na stanowisku wiceprezesa odpowiadającego za obszar ryzyka zastąpił go Marcin Gadomski.

W pierwszym kwartale br. Bank Pekao w ujęciu skonsolidowanym zanotował 1,43 mld zł wyniku odsetkowego, 614,4 mln zł wyniku z opłat i prowizji oraz 187,4 mln zł zysku netto. Głównym akcjonariuszami banku są PZU (ma 20 proc. udziału w kapitale) i Polski Fundusz Rozwoju (12,8 proc.).

Dołącz do dyskusji: Paweł Jurek odszedł z Ministerstwa Finansów, będzie rzecznikiem prasowym Banku Pekao

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
Katarzyna Żądło już chyba od dłuższego czasu nie jest szefową komunikacji korporacyjnej Pekao SA?
odpowiedź
User
mops
do ?: jakoś od kwietnia.
odpowiedź