SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Kukiz poprzez Macieja Staneckiego próbował obsadzać redakcję TVP Info. „Błędnie łudziłem się, że będziemy mieć wpływ na TVP”

Według tygodnika „Newsweek” ugrupowanie Kukiz’15 za pośrednictwem wiceprezesa Telewizji Polskiej Macieja Staneckiego, dobrego znajomego Pawła Kukiza, bezskutecznie próbowało wytypować kilka osób do pracy w redakcji portalu TVP.info. Potwierdza to Kukiz, który rozmawiał o tym ze Staneckim pod koniec ubiegłego roku.

Paweł KukizArticle

W bieżącym numerze „Newsweek” cytuje Pawła Kukiza, który kilka miesięcy temu na posiedzeniu Kukiz’15 poinformował posłów, że klub „wynegocjował wpływ na obsadę portalu Tvp.info”. - Jeśli znacie jakichś dziennikarzy, przekażcie mi ich CV. Szukamy kandydatów na szefa serwisu i członków zespołu - wyjaśniał lider.

Posady dla osób wskazanych przez posłów Kukiz’15 miał załatwić wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki, który w zarządzie spółki zasiada od stycznia 2016 roku. Do jego obowiązków należy nadzór nad stroną rozrywkową i digitalową TVP.

- Taka sytuacja rzeczywiście mogła mieć miejsce pod koniec zeszłego roku - przyznaje w rozmowie z „Newsweekiem” Paweł Kukiz. - To był czas, gdy się jeszcze błędnie łudziłem, ze będziemy mieć wpływ na TVP - dodaje. Pytany o to, czy utrzymuje kontakt z Maciejem Staneckim, Kukiz zaprzecza. - Nie rozmawiałem z nim od pół roku. Na to, co się dzieje w telewizji, patrzę dziś bardzo krytycznie. To tuba propagandowa - podkreśla.

Stanecki w przeszłości współpracował bezpośrednio z Pawłem Kukizem - był pomysłodawcą i reżyserem programu publicystycznego „Koniec końców”, który w 2009 roku w Jedynce prowadzili Paweł Kukiz i Marek Horodniczy. W grudniu ub.r. Stanecki zamieścił na Twitterze fotografię, na której uśmiechnięty trzyma się za ramiona z Pawłem Kukizem. Zdjęcie było opatrzone m.in. tagiem „#potrafiszPolsko”, czyli hasłem wyborczym klubu Kukiz ’15. Po kilkunastu godzinach fotografia zniknęła z profilu.

Jednak posłowie Kukiz’15 przekonują, że z zapowiedzi Staneckiego nic nie wyszło, a nominaci klubu nie trafili do redakcji Tvp.info. W lutym br. stanowisko redaktora naczelnego portalu Tvp.info objął Dominik Zdort, który zastąpił pełniącego obowiązki naczelnego Samuela Pereirę. Poprzednio Zdort przez 20 lat był związany z „Rzeczpospolitą”.

- Nie zatrudnia partyjnych! Odpowiada za relacje międzynarodowe, a czasem wyjeżdża z Polski!  Skrytotatarożerca! Skandal! - skomentował publikację „Newsweeka” Maciej Stanecki w kpiącym tonie na Twitterze.

Warto dodać, że kiedy wiosną ub.r. posłowie Kukiz'15 wspólnie z Nowoczesną i PO, wyjęli karty do głosowania w Sejmie, blokując w ten sposób wybranie kandydata PiS do Trybunału Konstytucyjnego, z ówczesnego zarządu Polskiego Radia odwołano Marcina Palade.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Kukiz poprzez Macieja Staneckiego próbował obsadzać redakcję TVP Info. „Błędnie łudziłem się, że będziemy mieć wpływ na TVP”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
No, tak - samo próbowanie jest dowodem, że zabawa władzy w media jest patologią , a z patologii może być tylko następna patologia zwana mediami państwowymi . Pociskanie kitów o misji, pluraliźmie jest tanią ideologią do tej brudnej gry wykonaniu każdej władzy - w zasadzie tvp o korzeniach bolszewickich jest kontynuatorką narracji prl. Poprzednicy dzisiejszej ekipy mówiąc frazesy o wolnych mediach nie zrobili nic aby skomercjalizować rynek i pozbyć się tej państwowej patologii przestając ją utrzymywać - woleli popełnić fatalny błąd w postaci jej przejęcia i próby zmiany z góry skazanej na niepowodzenie. Patologii nie da się zmienić , trzeba ją po prostu zlikwidować i kiepską wiadomością jest to, że ten co podobno chciał cokolwiek zmienić i skończyć z upartyjnieniem podążał dokładnie tą samą patologiczną drogą - próbował obsadzać zamiast próbować likwidować , pewnie przy nowej ustawie podkulą ogon i wstrzymają się od głosu zamiast domagać się likwidacji, albo w najgorszym przypadku zapisania kodowania sygnału i pobierania kasy od rzeczywistych abonentów. Abonent - osoba będąca stroną umowy, klientem o świadczenie usług.
odpowiedź
User
Red
Antysystemowiec przy korycie...
odpowiedź
User
wyborca
"To był czas, gdy się jeszcze błędnie łudziłem, ze będziemy mieć wpływ na TVP" - To był czas, gdy się jeszcze błędnie łudziłem, ze Kukiz brzydzi się partyjnymi metodami robienia polityki
odpowiedź
User
wujek
Przystawka Kukiz znowu rozwala system :/
odpowiedź
User
tss01g
kolejna kompromitacja kukiza. Juz nawet niezliczę ile ich było. Po co on jeszczeżyje.
odpowiedź