SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Majewski: z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do zarządu spółki zależnej Orlenu

W efekcie konkursu do zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli Solino, spółki zależnej Orlenu, powołano Pawła Majewskiego i Beatę Kalinowską. Majewski to były dziennikarz od 2016 roku związany z administracją rządową, poprzednio był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Paweł MajewskiArticle

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Majewski od stycznia ub.r. był sekretarzem stanu. Pełnił też funkcję pełnomocnika rządu ds. przygotowania organów administracji państwowej do współpracy z systemem informacyjnym Schengen i wizowym systemem informacyjnym.

Z resortu został odwołany w połowie czerwca, krótko po tym jak na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, wybranego do Parlamentu Europejskiego, zastąpiła Elżbieta Witek.

Paweł Majewski od grudnia 2015 roku do lipca 2016 roku był pełnomocnikiem rządu Beaty Szydło ds. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Potem objął stanowisko wiceministra cyfryzacji.

Wcześniej Majewski pracował jako dziennikarz, w latach 2013-2015 w dziale krajowym „Rzeczpospolitej”, a przedtem przez kilka lat jako redaktor i wydawca jej portalu internetowego Rp.pl.

Ma 31 lat, ukończył studia na wydziale teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Prezesem IKS Solino bez zmian jest Jacek Goliński. Poprzednio był jedynym członkiem zarządu firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Majewski: z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do zarządu spółki zależnej Orlenu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl