SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Sołtys i Karol Manys odeszli z „Bloomberg Businessweek Polska”

Pracę w redakcji magazynu „Bloomberg Businessweek Polska” (Gremi Business Communication) zakończyli wicenaczelny Paweł Sołtys i redaktor prowadzący Karol Manys - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Sołtys cały czas pracuje w radiowej Trójce, a Manys przeszedł do Pracodawców RP.

Od lewej: Paweł Sołtys i Karol Manys, fot. Twitter Article

Paweł Sołtys nie chciał komentować swojego odejścia z „Bloomberg Businessweek Polska”, natomiast Karol Manys, odpowiadając na nasze pytania, zwrócił uwagę, że cięcia w redakcji wynikają ze zmiany cyklu wydawniczego pisma z tygodniowego na miesięczny, która nastąpiła w marcu br.

- Generalnie po zmianie formuły wydawniczej „Bloomberg Businessweek Polska” nie ma w niej niestety miejsca dla piszących dziennikarzy i własne materiały z Polski. A ja tym się zajmowałem. Zespół został mocno zredukowany, choć i tak nie był duży - stwierdził Manys. - Na pozostanie w firmie namawiała mnie co prawda redakcja ekonomiczna „Rzeczpospolitej”, ale otrzymałem też interesującą propozycję od Pracodawców RP i ją przyjąłem. Nadal zajmuję się komunikacją i nadal w otoczeniu biznesu - opisał.

Karol Manys pracował w „Bloomberg Businessweek Polska” od startu pisma we wrześniu 2011 roku (przez pierwszy rok wydawała je Platforma Mediowa Point Group). Wcześniej był dziennikarzem m.in. „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka”, „Super Expressu” i „Gazety Krakowskiej”. W redakcjach prasowych pracował przez ponad 20 lat.

- Po godzinach pracuję prywatnie nad bardzo rozwojowym, opartym o nowe media, dość innowacyjne rozwiązania i fajnie know-how projektem medialnym w niewielkiej podkrakowskiej gminie Łapanów, z której pochodzi moja rodzina. Wydaje mi się, że dziennikarstwo będzie się rozwijać w najbliższym czasie właśnie w tym kierunku - poinformował nas Manys. - Za koleżanki i kolegów z „Businessweeka” i „Rzepy” trzymam mocno kciuki, by udało im się wytrwać i nadal robić tak dobrą gazetę jak dotąd. Ale też prawda jest taka i coraz więcej to pokazuje, że dotychczasowa formuła robienia prasy drukowanej ostatecznie się kończy - ocenił.

Paweł Sołtys zastępcą redaktora naczelnego w „Bloomberg Businessweek Polska” został w marcu ub.r., zastępując Krzysztofa Kowalczyka, który przeszedł do „Rzeczpospolitej”. Sołtys cały czas pracuje w radiowej Trójce, z którą związany jest od 2008 roku.

Redaktorem naczelnym „Bloomberg Businessweek Polska” pozostaje Cezary Szymanek, drugim redaktorem prowadzącym - Zbigniew Domaszewicz, sekretarzem redakcji - Anna Sochocka, a dyrektor artystyczną - Aleksandra Koroń.

>>> Przeglądaj okładki gazet i czasopism w naszym dziale Jedynki

Magazyn nie został zgłoszony do ZKDP, dlatego nie ma oficjalnych danych o jego sprzedaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Sołtys i Karol Manys odeszli z „Bloomberg Businessweek Polska”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl