SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Sołtys wraca do Polskiego Radia, będzie dalej pracował w Bonnier Business Polska

Dziennikarz gospodarczy Paweł Sołtys na mocy ugody wraca do pracy w Polskim Radiu, z którego został dyscyplinarnie zwolniony pod koniec ub.r. w związku z zaangażowaniem w związki zawodowe. Jednocześnie Sołtys nadal będzie pracował jako szef projektów audiowizualnych w Bonnier Business Polska.

Paweł SołtysArticle

Ugoda Pawła Sołtysa i Polskiego Radia została zawarta miesiąc temu, a teraz podano jej szczegóły. Dziennikarz w sobotę wraca do pracy w Trójce, otrzyma wynagrodzenie za okres, w którym był bez pracy, oraz cofnięto mu naganę nałożoną pod koniec ub.r. - Zawarte porozumienie Strony traktują jako zapowiedź dobrej i perspektywicznej współpracy - stwierdzono w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Według naszych ustaleń Sołtys tak jak poprzednio będzie przygotowywał materiały o tematyce ekonomicznej do radiowej Trójki, szczegółowy zakres obowiązków wyznaczy mu dyrektor stacji Wiktor Świetlik.

Sołtys został zwolniony dyscyplinarnie z Polskiego Radia pod koniec listopada ub.r. z uwagi na działania, jakie podjął jako przewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Związek wyraził wtedy dezaprobatę po przeniesieniu dwóch serwisantek Trójki do IAR-u oraz zwolnieniu dziennikarza Damiana Kwieka.

W uzasadnieniu dyscyplinarnego zwolnienia zarzucono Sołtysowi m.in. wywieranie presji psychicznej na zarząd, stosowanie czarnego PR oraz „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu”. Oskarżono go też o samowolne opuszczenie miejsca pracy (dziennikarz pojechał w dwudniową delegację do Wielkiej Brytanii). Parę dni potem dyscyplinarnie zwolniono też inne osoby z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia: Wojciecha Dorosza z Trójki i Marcina Majchrowskiego z Dwójki.

Od lutego br. Paweł Sołtys pracuje jako szef projektów audiowizualnych w Bonnier Business Polska, m.in. przygotowuje materiały do serwisów Pb.pl i Bankier.pl. Obecnie będzie nadal pracować w tej funkcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Sołtys wraca do Polskiego Radia, będzie dalej pracował w Bonnier Business Polska

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
frant
Słuchacze czekają na resztę wyrzuconych znakomitych dziennikarzy. Propagandzistów partyjnych którzy Ich zastąpili nie da się słuchać
odpowiedź
User
Ossosłuchacz
Telefon do Ossowskiego i przywrócić Ossobliwości Muzyczne!
Zyska radio, zyskają słuchacze, zyska muzyka - jego zwolnienie to działanie na szkodę tej całej Trójki.
odpowiedź
User
Niktos
Słuchacze nie oczekują dalszych przywrócen - juz wystarczy jethonowych morzełów i lewackiej indoktrynacji! Czas na myślenie!
odpowiedź