SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Wołosik naczelnym „Przeglądu Sportowego”, a Jacek Stańczyk - serwisów sportowych RASP

Od czerwca redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego” będzie Paweł Wołosik, a naczelnym internetowych serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska - Jacek Stańczyk. Z firmy odchodzą Dariusz Zieliński i Paweł Kowalczyk, a Łukasz Widuliński obejmuje funkcję head of sport.

Od lewej: Paweł Wołosik i Jacek Stańczyk Article

Paweł Wołosik kieruje redakcją „Przeglądu Sportowego” już od września ub.r., kiedy z dziennikiem rozstał się Przemysław Rudzki. Nowym naczelnym miał być Michał Kołodziejczyk, poprzednio szef WP SportoweFakty, ale pod koniec ub.r. zrezygnował z propozycji Ringier Axel Springer Polska.

Jako redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Paweł Wołosik będzie odpowiedzialny za wydania drukowane, wydawnictwa książkowe i specjalne oraz treści sportowe tworzone do dziennika „Fakt”. Wołosik obejmie również nową funkcję zastępcy redaktora naczelnego internetowych serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska.

Redaktorem naczelnym tych serwisów od czerwca będzie Jacek Stańczyk. Będzie odpowiadał za serwisy Onet Sport i Przegladsportowy.pl, a także za integrację newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska.

Jacek Stańczyk i Paweł Wołosik będą podlegać Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl i dyrektorowi programowemu segmentu Onet. - To kolejny etap integracji newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska, która jest odpowiedzią na wyzwania strategiczne firmy i sytuację na rynku prasy. Naszym celem jest stworzenie najlepszego i najbardziej wszechstronnego newsroomu sportowego w kraju. Łączymy doświadczenie dziennikarskie, historyczną markę oraz nowoczesne podejście online i wielomilionowy zasięg. To idealne zadanie dla Pawła Wołosika i Jacka Stańczyka - komentuje Węglarczyk

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Przeglądu Sportowego” wynosiła 16 916 egz., o 19,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Tylko w marcu, w związku z zawieszeniem w połowie miesiąca większości rozgrywek sportowych, zmalała o 35,2 proc.

Z kolei serwis Onet Sport w marcu br. zanotował 5,54 mln użytkowników i 72,22 mln odsłon, a Przegladsportowy.pl - 1,16 mln użytkowników i 10,08 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Wołosik od 15 lat w RASP, Stańczyk przychodzi z WP

Paweł Wołosik z RASP jest związany od 2005 roku - zaczynał jako dziennikarz „Faktu”, a w 2008 roku został redaktorem „Przeglądu Sportowego”. Współtworzył wiele edycji „Skarbu Kibica” i dodatek „PS Historia”. Przed pracą w firmie był zatrudniony w „Gazecie Współczesnej” i „Kurierze Porannym”, relacjonował m.in. piłkarski mundial w 1998 roku i Euro 2000 oraz igrzyska olimpijskie w 2004 roku.

Jacek Stańczyk pracę w dziennikarstwie zaczynał w portalu Trojmiasto.pl. W 2008 roku przeszedł do Wirtualnej Polski, gdzie najpierw był szefem serwisu o piłkarskie Ekstraklasie. Przez ostatnie cztery lata był redaktorem prowadzącym dział piłkarski WP SportoweFakty.

Jako korespondent Stańczyk relacjonował mecze europejskich pucharów, reprezentacji Polski, obsługiwał m.in. Euro 2012 i Euro 2016, w trakcie tego drugiego turnieju współprowadził codzienny program wideo.

Widuliński z nową funkcją, Zieliński i Kowalczyk odchodzą

Poprzednio redaktorem naczelnym serwisów sportowych RASP był Łukasz Widuliński. Teraz obejmuje nowo utworzone stanowisko head of sport. Będzie odpowiadał przede wszystkim za maksymalizację przychodów w segmencie sportowym. Ponadto będzie odpowiadał za wpływy pionu e-sportowego, nadzorując strategiczne partnerstwa z tego obszaru, współpracę B2B, eventami i projektami specjalnymi - zarówno w serwisach internetowych, jak i tytułach drukowanych.

W tym ostatnim obszarze przejmie obowiązki Pawła Kowalczyka, który po 10 latach pracy (szefem e-sportu był od jesieni 2018 roku) odchodzi z Ringier Axel Springer Polska. Łukasz Widuliński będzie raportował do Marty Badurek-Pietniczki, dyrektor zarządzającej segmentu Onet.

Z RASP żegna się również Dariusz Zieliński, wydawnictwo zaznaczyło, że powodem są kwestie osobiste. Zieliński zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego segmentem sportowym.

Jego obowiązki w części internetowej przejmuje Marta Badurek-Pietniczka, a obszar tytułów drukowanych nadal nadzoruje Marcin Biegluk, dyrektor generalny portfolio prasowego Ringier Axel Springer Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Wołosik naczelnym „Przeglądu Sportowego”, a Jacek Stańczyk - serwisów sportowych RASP

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
raspowiec
Ciekawe kiedy Darek znowu wróci ;-)
10 2
odpowiedź
User
M
Szkoda Pawła Kowalczyka. Porządny chłop.
6 4
odpowiedź
User
Dorota
Czy ktoś rozumie te zmiany? To takie szukanie kontaktu z bazą, bez wizji co dalej. 10 miesięcy wlasnie zostało zmarnowane
12 1
odpowiedź
User
WażnePytaniaEksperta
Podstawowe pytania:
Kto na tym zarobi i ile?
Kiedy krakowską filię (Onet Sport) przeniosą do Warszawy w ramach tejże "integracji"?
Kiedy z Przeglądu Sportowego i Onetu powstanie jeden porządny serwis, który będzie w stanie konkurować na równi ze sportem WP?
O czymś zapomniałem?...
7 1
odpowiedź
User
writer
Powodzenia Jacek!
7 1
odpowiedź