SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Zielewski po 17 latach odchodzi z RASP. Jest nowa naczelna „Forbesa"

Paweł Zielewski, redaktor naczelny magazynu „Forbes”, po 17 latach pracy, odchodzi z Ringier Axel Springer Polska. Katarzyna Dębek, jego dotychczasowa zastępczyni, będzie nową redaktorką naczelną i szefową wszystkich tytułów wydawanych pod marką „Forbes”. Nową rolę zyska też Aleksandra Karasińska, dotąd szefowa “Forbes Women”. 

Katarzyna Dębek będzie odpowiedzialna za magazyn “Forbes Polska”, “Forbes Women”, serwis Forbes.pl oraz wydania tematyczne

Z kolei Aleksandra Karasińska, do tej pory redaktorka naczelna “Forbes Women”, od maja 2024 r. obejmie stanowisko dyrektorki nowo powstającej fundacji w Ringier Axel Springer Polska. W tej roli będzie odpowiedzialna za jej rozwój, w szczególności tworzenie platformy dla debaty publicznej na ważne społecznie i politycznie tematy oraz aktywności związanych z programami na rzecz równości społecznej i edukacji rynku.

- Bardzo mnie cieszy, że na czele obu redakcji staje Katarzyna Dębek, doświadczona liderka i redaktorka, która jest od wielu lat związana z naszym wydawnictwem. Jednocześnie bardzo chciałbym podziękować Pawłowi Zielewskiemu i Aleksandrze Karasińskiej za ich nieoceniony wkład w rozwój i sukces obu naszych tytułów - mówi Aleksander Kutela, prezes Ringier Axel Springer Polska.

Z Pawłem Zielewskim nie udało nam się skontaktować. 

Paweł Zielewski “Forbes” kierował od siedmiu lat

Paweł Zielewski od sierpnia 2007 roku był związany z redakcją “Forbes”, funkcję redaktora naczelnego magazynu objął w 2017 r. Wcześniej, w latach 1998-2007 był związany z redakcją “Pulsu Biznesu” jako dziennikarz finansowy, kierownik działu Giełdy i Finanse, redaktor prowadzący i edytor strony głównej dziennika.

Katarzyna Dębek z magazynem “Forbes” jest związana od 2007 r., od 2020 r. była w nim wicenaczelną. Wcześniej była dziennikarką i redaktorką anglojęzycznego pisma o tematyce biznesowej “Warsaw Business Journal” oraz współpracowniczką poświęconego tematyce rozrywkowo-kulturalnej miesięcznika “Warsaw Insider”. Jest absolwentka wydziału lingwistyki stosowanej oraz studiów podyplomowych na wydziale dziennikarstwa i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim i stypendystką the Fund for American Studies. 

Aleksandra Karasińska była naczelną “Forbes Woman” od 2021 r. Prowadzi podcast Forbes Women, wykłada na Digital Media Campus, SWPS. Przez 20 lat pracowała i współpracowała z najważniejszymi mediami polskimi i zagranicznymi jak „Newsweek Polska” czy Polsat

Dołącz do dyskusji: Paweł Zielewski po 17 latach odchodzi z RASP. Jest nowa naczelna „Forbesa"

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Piekło zamarzło.
odpowiedź
User
excel
Trzęsienie ziemi.
odpowiedź
User
tylko
Kończy się czas zacnych Naczelnych (Sssaków), idzie era Edytorów AI.
odpowiedź