SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PayPal zwolni 2 tys. pracowników, przyczyną „wymagające otoczenie makroekonomiczne”

Operator płatności PayPal zapowiedział, że zwolni 2 tys. osób, czyli 7 proc. swoich wszystkich pracowników. Jako powód wskazano „wymagające otoczenie makroekonomiczne”.

Dan Schulman, prezes i CEO PayPala, stwierdził w oświadczeniu, że firma zrobiła już postępy w skupieniu zasobów na priorytetach i dostosowaniu swojej struktury kosztowej, ale trzeba wykonać jeszcze więcej wysiłku.

Odnosząc się do zwolnień, przyznał, że „zmiana może być trudna - zwłaszcza jeśli oznacza odejście cenionych kolegów i przyjaciół”. - Zmierzymy się z tym razem, czerpią z nieporównanej skali naszej globalnej platformy, strategicznych inwestycji, które poczyniliśmy, żeby wzmocnić nasze podstawowe możliwości oraz zaufania i lojalności naszych klientów - zapewnił.

PayPal nie podał, których z jego biur i struktur w największym stopniu będą dotyczyły zwolnienia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W trzecim kwartale ub.r. koncern obsłużył transakcje o wartości 337 mld dolarów, o 9 proc. więcej niż przed rokiem. Jego przychody zwiększyły się o 11 proc. do 6,85 mld dolarów, a zysk netto - z 1,09 do 1,33 mld dolarów. To więcej niż oczekiwali analitycy.

Przy czym firma podała, że w czwartym kwartale spodziewa się 7,38 mld wpływów, a średnia prognoz zebranych przez Refinitiv wynosiła 7,74 mld. W konsekwencji kurs jej akcji zmalał z nieco ponad 90 dolarów w połowie listopada poniżej 70 dolarów pod koniec grudnia.

Od początku stycznia walory podrożały co prawda o ponad 15 proc., ale nadal są o połowę tańsze niż przed rokiem.

Cięcia zatrudnienia u gigantów cyfrowych

Redukcje zatrudnienia ogłoszono lub przeprowadzono w ostatnim czasie także w globalnych koncernach cyfrowych. Amazon zapowiedział, że pożegna się z ponad 18 tys. pracowników ze swoich pionów korporacyjnych. Zwolnienia ruszają w tym tygodniu.

Meta Platforms ogłosił w połowie listopada zwolnienie przeszło 11 tys. osób. Założyciel i szef firmy Mark Zuckerberg przyznał, że przeszacował cyfrowe przyspieszenie po wybuchu epidemii.

Microsoft poinformował w styczniu, że do końca marca zwolni 10 tys. osób. Według nieoficjalnych informacji koncern może też mocniej ograniczyć przyjmowanie nowych pracowników w najbliższym okresie. Natomiast Google rozpoczęło zwolnienia obejmujące 12 tys. osób.

W Twitterze zaraz po przejęciu pod koniec października przez Elona Muska pożegnano się z dużą częścią pracowników. Kolejne zwolnienia realizowano w styczniu, w konsekwencji liczba pracowników zmalała z ok. 7,5 tys. do ok. 2,3 tys.

Z kolei wywodzący się z RPA koncern Naspers zamierza zwolnić nawet 30 proc. pracowników biurowych, cięcia objęły polskie biuro Grupy OLX.

Dołącz do dyskusji: PayPal zwolni 2 tys. pracowników, przyczyną „wymagające otoczenie makroekonomiczne”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Ciecia sa konieczne. Trzeba ratowac chociaz czesc miejsc pracy.
odpowiedź
User
i tak i nie
Kiedyś bardzo popularna forma płatności, teraz jedna z najdroższych....
odpowiedź
User
Idiocracy
Szkoda, że NIGDY cięć nie zaczyna się od redukcji niebotycznych pensji czy liczby członków zarządu.
odpowiedź