SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PBG rozważy podniesienie prognoz na początku IV kwartału

Spółka budowlana PBG nie wyklucza podniesienia na początku IV kwartału prognozy tegorocznego zysku netto, opiewającej obecnie na ok. 220 mln zł, wynika z czwartkowych wypowiedzi prezesa Jerzego Wiśniewskiego. Prezes podkreślił, że już widać, iż przychody będą o 10-20% wyższe od prognozowanych ok. 3.000 mld zł.

"Prognoza wyniku netto może być zrewidowana na początku IV kwartału" - powiedział Wiśniewski dziennikarzom. Dodał, że po podpisanych obecnie kontraktach widać, że sprzedaż będzie wyższa o 10-20% od prognozy.

Prezes wyjaśnił, że w prognozie przedstawionej w maju nie były brane pod uwagę obecnie podpisywane kontrakty. Z jego słów wynika, że sprzedaż w 2010 roku będzie wyższa głównie z tytułu kontraktów drogowych i mniejszych kontraktów z sektora energetycznego.

Na początku maja PBG opublikowało prognozę zakładającą osiągnięcie przez grupę kapitałową PBG w roku 2010 roku skonsolidowanych przychodów na poziomie 3.000 mln zł, skonsolidowanego zysku z działalności operacyjnej w wysokości ok. 300 mln zł i skonsolidowanego zysku netto w wysokości ok. 220 mln zł. Już wtedy wiceprezes spółki Przemysław Szkudlarczyk sygnalizował, że prognoza może być zweryfikowana i podniesiona w trzecim lub czwartym kwartale.

Spółka podkreślała w maju, że prognoza oszacowana została na podstawie kontraktów, które grupa posiada już w swoim portfelu zamówień, a także na podstawie kontraktów planowanych do pozyskania i realizacji w 2010 roku, natomiast nie uwzględnia ona potencjalnych kontraktów, np. na budowę terminala LNG w Świnoujściu, czy budowę bloków energetycznych w Opolu oraz kolejnych przetargów drogowych.

W 2009 roku spółka miała 210,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 286,50 mln zł, a skonsolidowane przychody wyniosły 2577,98 mln zł.

W I kwartale spółka PBG miała 17,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 23,24 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 23,92 mln zł wobec 34,79 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 469,02 mln zł wobec 349,14 mln zł rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • PBG
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PBG rozważy podniesienie prognoz na początku IV kwartału

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl