SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pekao zwiększa oprocentowanie depozytów. 7 proc. w skali roku

Bank Pekao poinformował, że zwiększa oprocentowanie depozytów dla klientów indywidualnych. Od 1 lipca br. na lokacie z funduszem można uzyskać 7 proc. w skali roku. Bank zapowiada, że ponadto dwukrotnie wzrośnie oprocentowanie standardowe na kontach oszczędnościowych.

Article

Najnowsza oferta depozytowa Banku Pekao ma stwarzać lepsze warunki do lokowania wolnych środków przez nowych i obecnych klientów banku. Od 1 lipca br. w kanałach zdalnych i w placówkach banku dostępne jest wyższe oprocentowanie lokat nabywanych łącznie z funduszem inwestycyjnym.

Klienci szukający atrakcyjnego oprocentowania dla swoich środków mogą skorzystać z trzech wariantów takiej lokaty.

Pierwszy to 7 proc. w skali roku na 12 miesięcy, drugi 6,5 proc w skali roku na 6 miesięcy i trzeci 6 proc. w skali roku na 3 miesiące. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest zakup funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za połowę lokowanej kwoty.

Oszczędzać i zarabiać

- Konsekwentnie co miesiąc podnosimy oprocentowanie depozytów do najwyższych poziomów rynkowych – zaznacza w komunikacie Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A. - Nasza oferta oszczędnościowa jest bardzo atrakcyjna i bardzo szeroka. Naszym flagowym produktem jest konto oszczędnościowe, które daje nowym klientom aż 5 proc. w skali roku na 6 miesięcy nawet do 400 tys. zł. Tak samo dbamy o naszych obecnych klientów, którym oferujemy lokaty na poziomie nawet 6, a od 1 lipca 7 proc. dostępne przy jednoczesnym zakupie funduszy inwestycyjnych. Od 1 lipca podwoiliśmy również oprocentowanie Kont Oszczędnościowych dla naszych klientów. Jestem przekonany, że obecnie jesteśmy najlepszym bankiem do oszczędzania.

Czytaj także: Bank Pekao miał 907 mln zł zysku netto w I kwartale 2022 r.

Jak informuje bank, z początkiem wakacji startuje także nowa edycja lokaty promocyjnej w aplikacji mobilnej PeoPay.  Z promocyjnego  oprocentowania na 3-miesięcznej Lokacie 5 proc. PeoPay do kwoty 30 tys. zł. mogą skorzystać  zarówno nowi, jak i obecni klienci.

Natomiast dla wszystkich klientów, którzy przenoszą swoje oszczędności z innych banków, Pekao oferuje 6 proc. lokatę ze stałym w skali roku oprocentowaniem na 12 miesięcy, która jest dostępna wyłącznie w placówkach banku. Jednocześnie Bank Pekao podnosi oprocentowanie standardowe dla środków ulokowanych na kontach oszczędnościowych.

Od 1 lipca br. niezależnie od salda oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym wynosi 2 proc. w skali roku, a na Koncie Oszczędnościowym Premium 2,5 proc. w skali roku.

Są to jedne z najwyższych na rynku standardowych stawek oprocentowania na tego rodzaju kontach.

Czytaj także: Leszek Skiba powołany na kolejną kadencję prezesa Banku Pekao

Dołącz do dyskusji: Pekao zwiększa oprocentowanie depozytów. 7 proc. w skali roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl