SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pekao zwiększa oprocentowanie depozytów. 7 proc. w skali roku

Bank Pekao poinformował, że zwiększa oprocentowanie depozytów dla klientów indywidualnych. Od 1 lipca br. na lokacie z funduszem można uzyskać 7 proc. w skali roku. Bank zapowiada, że ponadto dwukrotnie wzrośnie oprocentowanie standardowe na kontach oszczędnościowych.

fot. materialy prasoweArticle

Najnowsza oferta depozytowa Banku Pekao ma stwarzać lepsze warunki do lokowania wolnych środków przez nowych i obecnych klientów banku. Od 1 lipca br. w kanałach zdalnych i w placówkach banku dostępne jest wyższe oprocentowanie lokat nabywanych łącznie z funduszem inwestycyjnym.

Klienci szukający atrakcyjnego oprocentowania dla swoich środków mogą skorzystać z trzech wariantów takiej lokaty.

Pierwszy to 7 proc. w skali roku na 12 miesięcy, drugi 6,5 proc w skali roku na 6 miesięcy i trzeci 6 proc. w skali roku na 3 miesiące. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest zakup funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za połowę lokowanej kwoty.

Oszczędzać i zarabiać

- Konsekwentnie co miesiąc podnosimy oprocentowanie depozytów do najwyższych poziomów rynkowych – zaznacza w komunikacie Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A. - Nasza oferta oszczędnościowa jest bardzo atrakcyjna i bardzo szeroka. Naszym flagowym produktem jest konto oszczędnościowe, które daje nowym klientom aż 5 proc. w skali roku na 6 miesięcy nawet do 400 tys. zł. Tak samo dbamy o naszych obecnych klientów, którym oferujemy lokaty na poziomie nawet 6, a od 1 lipca 7 proc. dostępne przy jednoczesnym zakupie funduszy inwestycyjnych. Od 1 lipca podwoiliśmy również oprocentowanie Kont Oszczędnościowych dla naszych klientów. Jestem przekonany, że obecnie jesteśmy najlepszym bankiem do oszczędzania.

Czytaj także: Bank Pekao miał 907 mln zł zysku netto w I kwartale 2022 r.

Jak informuje bank, z początkiem wakacji startuje także nowa edycja lokaty promocyjnej w aplikacji mobilnej PeoPay.  Z promocyjnego  oprocentowania na 3-miesięcznej Lokacie 5 proc. PeoPay do kwoty 30 tys. zł. mogą skorzystać  zarówno nowi, jak i obecni klienci.

Natomiast dla wszystkich klientów, którzy przenoszą swoje oszczędności z innych banków, Pekao oferuje 6 proc. lokatę ze stałym w skali roku oprocentowaniem na 12 miesięcy, która jest dostępna wyłącznie w placówkach banku. Jednocześnie Bank Pekao podnosi oprocentowanie standardowe dla środków ulokowanych na kontach oszczędnościowych.

Od 1 lipca br. niezależnie od salda oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym wynosi 2 proc. w skali roku, a na Koncie Oszczędnościowym Premium 2,5 proc. w skali roku.

Są to jedne z najwyższych na rynku standardowych stawek oprocentowania na tego rodzaju kontach.

Czytaj także: Leszek Skiba powołany na kolejną kadencję prezesa Banku Pekao

Dołącz do dyskusji: Pekao zwiększa oprocentowanie depozytów. 7 proc. w skali roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl