SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wi-Fi w Pendolino pojawi się później, bo brakuje składów do instalacji systemu

Z sejmowych dokumentów wynika, że wprowadzenie dostępu do sieci Wi-Fi w pociągach typu Pendolino należących do PKP Intercity przeciągnie się w czasie w bliżej nieokreślonych granicach. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa twierdzi, że przewoźnik obecnie nie dysponuje ani jednym składem który można wycofać z eksploatacji i przeprowadzić w nim instalację bezprzewodowej sieci.

Article

Prace nad projektem udostępnienia Wi-Fi pasażerom polskich pociągów typu Pendolino trwają od kilku lat i co chwilę termin realizacji jest przesuwany ze względu na rozmaite trudności technologiczne. Ostatnie z nich ujawniono w marcu br.

Teraz okazuje się, że Wi-Fi w Pendolino może spotkać kolejny poślizg. W kwietniu br. poseł Adam Abramowicz wniósł interpelację, w której pojawił się wątek opóźnień w udostępnieniu sieci Wi-Fi pasażerom PKP Intercity podróżujących w składach Pendolino.

W odpowiedzi na wspomnianą interpelację Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wyjaśnia w piśmie do Marszałka Sejmu, że opóźnienia są związane z poważnymi przeszkodami technicznymi, a mówiąc prościej - z obecnym brakiem taboru, w którym można by przeprowadzić instalację odpowiedniego systemu.

W sejmowym dokumencie czytamy m.in.: „w zakresie czasu wprowadzania systemu Wi-Fi, Spółka „PKP Intercity” S. A. podjęła działania zmierzające do optymalizacji czasu jego realizacji w możliwie najkrótszym terminie, który zostanie określony po zakończeniu prac technicznych związanych z przygotowaniem stosownej dokumentacji technicznej”.

- Należy również dodać, że Spółka PKP Intercity S. A. boryka się z problemem ograniczonej dostępności taboru typu ED250 Pendolino, tym samym potencjalnych problemów operacyjnych związanych z koniecznością wyłączenia z obiegu składu na czas instalacji usługi Wi-Fi. Na tę chwilę 2 składy są wyłączone w związku z kolizjami, natomiast trzeci skład przechodzi testy homologacyjne na terenie Niemiec - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Szefostwo PKP Intercity przyznaje, że na obecnym etapie negocjacji z Alstomem trudno podać nawet przybliżony termin wprowadzenia w Pendolino dostępu do Wi-Fi. PKP zastrzega też, że usługa z pewnością będzie wprowadzana etapami, w kolejnych składach Pendolino.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wi-Fi w Pendolino pojawi się później, bo brakuje składów do instalacji systemu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
skład który miał wypadek to też nie ma czasu być wycofany z rozkładu na czas remontu ?
odpowiedź
User
Ares
Za tyle hajsu zamówili składy bez fabrycznie zamontowanego wi fi ?
No comment.
odpowiedź