SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pensje pracowników agencji Heart&Brain zamrożone o 30 proc.

Pracownicy agencji reklamowej Heart&Brain będą od czerwca otrzymywać wynagrodzenie niższe o 30 proc. -  Zdecydowaliśmy się nie obniżać wynagrodzeń tak jak to robią firmy w naszej branży,  ale zamrozić ich część na okres czterech miesięcy – zaznacza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Kazimierczak, partner i dyrektor strategiczny w agencji.

Michał Kazimierczak Article

W Heart&Brain pracują obecnie 23 osoby. - Naszym głównym celem jest przejść przez kryzys spowodowany koronawirusem bez utraty nawet jednego pracownika. Zdecydowaliśmy się nie obniżać wynagrodzeń tak jak to robią firmy w naszej branży,  ale zamrozić ich część na okres czterech miesięcy i wypłacać je z końcem roku, kiedy będziemy mieli bardziej klarowny obraz sytuacji finansowej i więcej danych do planowania przyszłości - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Kazimierczak, partner i dyrektor strategiczny w Heart&Brain.

Przez trzy miesiące wszyscy pracownicy otrzymają 70 proc. swojego wynagrodzenia, pozostałe 30 proc. będzie wypłacane pod koniec roku.

Kazimierczak wyjaśnia, że wprowadzono takie rozwiązanie prewencyjnie, na wszelki wypadek gdyby obecna sytuacja się przedłużała, co mogłoby spowodować problemy cashflowowe w agencji, a przed taką sytuacją firma musi się zabezpieczyć. Dodaje, że dotychczas Żaden z obecnych klientów nie zrezygnował ze współpracy z agencją, ale część projektów jest opóźniona i przełożona z oczywistych przyczyn w czasie (łącznie z częścią projektów dla nowych klientów pozyskanych w pierwszym kwartale 2020 roku).

- Do tej pory nie mieliśmy przypadku konieczności renegocjowania umów w wymiarze finansowym. Po pierwszym kwartale szacowaliśmy wzrost na poziomie 15-20 proc., ale teraz zakładamy, że będzie bardzo dobrze jeśli utrzymamy wynik z zeszłego roku. Na obecną chwilę głównie w związku z przesunięciem czasowym projektów, ale w tej chwili naprawdę trudno jest przewidywać, co będzie. Kluczowe znaczenie będą miały 3 kolejne miesiące i dynamika powrotu do normalności, jeśli w ogóle jest to w pełni możliwe - mówi Michał Kazimierczak. Dodaje też, że od tygodnia widoczny jest wzrost aktywności marketerów.

Wśród klientów obsługiwanych przez Heart&Brain są m.in. Bakalland, TVN Discovery, Wonga.

W związku z epidemią koronawirusa jak dotąd w branży reklamowej w Polsce wprowadzono obniżki wynagrodzeń m.in. w Publicis Groupe i Dentsu Aegis Network Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pensje pracowników agencji Heart&Brain zamrożone o 30 proc.

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz i Grażyna
Zrozumiała decyzja. Kierownictwo trzeba szanować.
3 0
odpowiedź
User
asdd
Fota dobrana adekwatnie do powagi sytuacji. Rzetelne dziennikarstwo tu i teraz.
5 1
odpowiedź
User
brain
23 osoby? No tak, ego ramsa trzeba liczyć x20...
7 0
odpowiedź