SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Petrolinvest: wprowadzimy Silurian na giełdę zagraniczną w 2012 r.

Spółka paliwowa Petrolinvest chce w przyszłym roku wprowadzić swoją spółkę zależną (w 60%) na giełdę - rozważa rynki zagraniczne, m.in. amerykański Nasdaq oraz giełdy w Toronto i Londynie, podał Petrolinvest w komunikacie. Jednocześnie spółka poinformowała o uzyskaniu przez Silurian czwartej (tj. ostatniej, o którą firma aplikowała) koncesję na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce.

Petrolinvest: wprowadzimy Silurian na giełdę zagraniczną w 2012 r.

"Celem strategicznym dla Petrolinvestu jest wprowadzenie Siluriana na giełdę w 2012 roku. […] Dla przyszłego debiutu Siluriana rozważane są rynki zagraniczne m.in. amerykański Nasdaq, giełda w Toronto i Londynie. Inwestorzy amerykańscy najlepiej rozumieją branżę shale gas, obserwowali jej dynamiczny rozwój, znają spółki, które zrobiły wielkie kariery na rynku poszukiwań niekonwencjonalnego gazu" - głosi komunikat.

Petrolinvest podkreśla, że na giełdzie w Kanadzie TSX Venture, amerykanskim Nasadq i NYSE znaleźd można wiele przykładów firm, które zaczynały czasem nawet jako niewielkie butki inwestycyjne a dzisiaj są dużymi firmami działającymi w międzynarodowej skali.

"Plan jest taki by inwestorom zaoferować inwestycję w grupę zintegrowaną horyzontalnie, tj. posiadającą własne koncesje poszukiwawczo-wydobywcze, jak również świadczącą szeroki zakres usług serwisowych. Stąd duża ilość własnych koncesji będzie miała pozytywne znacznie" - czytamy dalej w komunikacie.

Silurian otrzymał czwartą koncesję na poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Oznacza to, że wszystkie złożone dotychczas wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

"Petrolinvest SA otrzymał informację o udzieleniu spółce Silurian Sp. z o.o. (podmiot zależny od Petrolinvest SA) przez ministra środowiska koncesji na poszukiwanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego: koncesji Nr 24/2011/p na poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarze 'Gołdap' (część bloków koncesyjnych nr 57, 58 i 59) o powierzchni 620,82 km2. Okres ważności koncesji ustalony został na 3 lata od daty udzielenia" - głosi komunikat.

Zgodnie z warunkami otrzymanej koncesji, zakres prac poszukiwawczych podzielony został na dwa etapy, przy czym pierwszy, którego okres realizacji określono do 12 miesięcy, obejmuje reprocessing, reinterpretację i analizę danych geologicznych, drugi, trwający 24 miesiące, wykonanie sejsmiki 2D, podano także.

Łączna powierzchnia otrzymanych przez Silurian koncesji wynosi 2.333,55 km kw. "Silurian stara się o pozyskanie dodatkowych praw do poszukiwao, nie wyklucza również akwizycji na rynku wtórnym. Jednocześnie spółka podkreśla, że będzie operatorem na pozyskanych koncesjach" - napisał Petrolinvest.

Już w 2010 r., gdy Petrolinvest kupił 60% udziałów Silurian - za łączną cenę sprzedaży wynoszącą 3.000,00 zł oraz równowartość w złotych polskich kwoty 25.000,00 USD - zapowiadał, że Silurian ma docelowo trafić na rynek GPW oraz na jedną z zagranicznych giełd, być może Nasdaq lub londyński AIM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest: wprowadzimy Silurian na giełdę zagraniczną w 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl