SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego przez kolejne 5 lat, Kazimierz Górski patronem obiektu

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała z operatorem stadionu PGE Narodowego umowę, na mocy której będzie sponsorem tytularnym obiektu przez kolejne pięć lat. Stadionowi nadano imię legendarnego trenera piłkarskiego Kazimierza Górskiego.

Stadion PGE Narodowy, fot. materiały prasoweArticle

- Od lipca 2015 roku do końca 2020 r. PGE Narodowy odwiedziło ponad 8 milionów osób. PGE Polska Grupa Energetyczna jako partner tytularny stadionu wspiera jego rozwój i przez następne pięć lat będzie współtworzyła to wyjątkowe miejsce - podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Dotychczasowe pięć lat na PGE Narodowym było pełne emocji, których dostarczały największe i najciekawsze wydarzenia sportowe, rozrywkowe i kulturalne w Polsce. W tym czasie marka największej polskiej firmy energetycznej towarzyszyła ponad 100 całostadionowym wydarzeniom, w tym meczom piłkarskiej reprezentacji Polski, koncertom gwiazd polskiej i światowej muzyki, targom, wystawom i spotkaniom biznesowym - wylicza Dąbrowski.

 

PGE podkreśla, że w ramach negocjacji nowej umowy przeprowadziło dokładną analizę dotychczasowych wspólnych działań, w wyniku czego, m.in. odświeżono pakiet świadczeń partnerskich i uwzględniono możliwość nadania PGE Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego.

Nie ujawniono wartości kontraktu. PGE jest sponsorem tytularnym stadionu od połowy 2015 roku.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa PGE osiągnęła zysk netto na poziomie 2,7 mld zł wobec 637 mln zł straty rok wcześniej - poinformowała we wtorek spółka. Nakłady inwestycyjne grupy PGE wyniosły w tym czasie 2,2 mld zł i były o 0,3 mld zł niższe rdr.

- Dzięki naszej współpracy jesteśmy w stanie udostępniać stadion szerokiemu gronu odbiorców, dla których arena żyje 365 dni w roku. Z jednej strony staramy się zapełniać kalendarz wydarzeniami, na które czekają fani piłki nożnej czy miłośnicy koncertów, a z drugiej ściśle współpracujemy z biznesem, stąd liczne konferencje, kongresy, targi. Na terenach zewnętrznych organizujemy też bezpłatne wydarzenia w ramach naszej strategii CSR - wylicza Włodzimierz Dola, prezes państwowej spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym.

- To wszystko nie byłoby jednak możliwe na tak dużą skalę, gdyby nie współpraca z PGE Polską Grupą Energetyczną - zapewnia.

W ub.r. spółka PL.2012+ zanotowała spadek przychodów o 36,2 proc. do 38,5 mln zł oraz wyniku netto z 3,09 mln zł zysku do 6 mln zł straty. Wynikało to głównie z odwołania imprez masowych po wybuchu epidemii oraz funkcjonowania na stadionie szpitala tymczasowegl dla chorych na covid.

Kazimierz Górski patronem PGE Narodowego

W niedzielę oficjalnie ogłoszono, że patronem PGE Narodowego został Kazimierz Górski, wybitny trener piłkarski, który największe sukcesy odnosił z naszą reprezentacją w latach 70.

- Trochę mi się głos łamie, ale państwo chyba rozumiecie dlaczego. Chciałbym przede wszystkim serdecznie wszystkim podziękować. Dzięki ludziom dobrej woli to się udało – mówił Dariusz Górski, syn Kazimierza Górskiego.

Na PGE Narodowym odsłonięto również pamiątkową tablicę z Kazimierzem Górskim, znajduje się ona przy wejściu do stadionu bramą nr 5. Od paru lat przy stadionie znajduje się pomnik Górskiego.

Dołącz do dyskusji: PGE sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego przez kolejne 5 lat, Kazimierz Górski patronem obiektu

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Chyba pierwszy obiekt w obecnej historii PiS, którego patronem nie został Kaczyński. Dziwne..
odpowiedź
User
Seba
Kto bogatemu zabroni.
W kolejce są piekarnie na patronów przystanków PKSu
odpowiedź
User
pijar
klientom gratulujemy podwyżek
odpowiedź