SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE wysyła do klientów SMS-y o rządowej Tarczy Solidarnościowej. "Kampania informacyjna"

Energetyczna Grupa PGE wysyła swoim klientom wiadomości SMS w których informuje, że na niższe rachunki za prąd wpłynęła rządowa Tarcza Solidarnościowa. Nie wszystkim komunikat się jednak spodobał.

W sieci pojawiają się skriny wysyłanych przez Grupę PGE sms-ów do klientów o treści "Rachunki za prąd w 2023 roku w gospodarstwach domowych są mniejsze o 2-3 tys. dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej".

Wiadomości spotkały się z krytyką niektórych dziennikarzy i publicystów . Dlaczego firma @Grupa_PGE spamuje mi telefon rządową propagandą? - zapytał publicysta Łukasz Warzecha. - Nie wyrażałem w żadnym momencie zgody na korzystanie w ten sposób z mojego numeru telefonu. Chyba powinien się tym @UODOgov_pl zainteresować?- dodał.


 - Kampania w pełni. Teraz czas na alert #RCB ‚rząd jest zajebisty. @Grupa PGE, róbcie tańszy, zielony prąd a nie ubogą politykę - zaapelował Jarosław Kuźniar, dziennikarz i twórca Voice House oraz Kuźniar Media

PGE: to kampania informacyjna  

Poproszona o komentarz Grupa PGE przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że wysyłane wiadmości tekstowe są częścią kampanii informacyjnej dla klientów indywidualnych, poświęconej cenom za energię i zasadom rozliczeń w 2023r.

W ramach kampanii w 62 Biurach Obsługi Klienta spółka zamieściła plakaty informacyjne, a w call center PGE można usłyszeć informacje o zasadach rozliczeń za energię w 2023 roku.

"Jednym z jej elementów jest także wysyłka wiadomości SMS do klientów PGE z bezpośrednim linkiem do strony internetowej Grupy PGE, na której umieszczone są wszystkie informacje dot. cen energii i zasad rozliczeń w 2023 roku wraz z wzorem oświadczenia, które do końca czerwca br. muszą złożyć gospodarstwa domowe uprawnione do korzystania ze zwiększonych limitów (2,6 i 3 tys. kWh). Zasady rozliczeń za energię w 2023 roku wynikają z wprowadzonych w ostatnim czasie zmian prawnych, które mają na celu ochronę uprawnionych odbiorców przed skutkami światowego kryzysu energetycznego, takimi jak gwałtowne wzrosty cen. Te rozwiązania nazywane są Tarczą Solidarnościową" - czytamy w komunikacie przesłanym nam przez biuro prasowe PGE.

Nie odpowiedziano na naszą prośbę o komentarz do krytycznych cen treści rozsyłanych sms-ów.

Dołącz do dyskusji: PGE wysyła do klientów SMS-y o rządowej Tarczy Solidarnościowej. "Kampania informacyjna"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bison616
Mogą wysyłać, wystarczy przeczytać umowę. Ale jak ktoś uważa inaczej to niech pozywa.
odpowiedź
User
Hunak
Żeczywiście aż mi telefon rozwaliło tragedia teraz boję się odbierać sms
odpowiedź
User
Jg
Jest taki portal Interia, tam zniesli możliwość komentowania proponuję tu zrobić to samo, i tak nic nie można napisać bo wszystko jest niezgodne z regulaminem
odpowiedź