SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Green Deal, not a Grim Deal" - PGE odpowiada kampanią na nakaz zamknięcia kopalni Turów

8 czerwca w Brukseli rozpoczęła się druga odsłona międzynarodowej kampanii informacyjnej „Green Deal, not a Grim Deal - Zielony Ład, a nie dzika transformacja". - Kampania jest elementem komunikacji o społecznych, gospodarczych i środowiskowych skutkach zamknięcia kopalni Turów w wyniku nieplanowanych i nieskoordynowanych działań - informuje PGE.

Article

PGE rozpoczęła drugą odsłonę kampanii informacyjnej „Green Deal, not a Grim Deal – Zielony Ład, a nie dzika transformacja", związanej z decyzją o zamknięciu Kompleksu Energetycznego Turów na pograniczu polsko-czeskim.

PGE broni się kampanią informacyjną przed zamknięciem kopalni Turów

Celem akcji jest zwrócenie uwagi "unijnych decydentów i międzynarodowej opinii publicznej na problematykę i konsekwencje nagłej i niesprawiedliwej transformacji oraz losu lokalnej społeczności w regionie turoszowskim".

Kampania promuje także stronę  turow2044.pl/, na której można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące sprawy Turowa, dostępne w pięciu językach.

Pierwsza odsłona kampanii „Green Deal, not a Grim Deal – Zielony Ład, a nie dzika transformacja była prowadzona od 27 kwietnia do 24 maja. W ramach podjętych działań, mieszkańcy regionu turoszowskiego podpisali 10 tysięcy kartek z wizualizacją kampanii, w których proszą o obronę kopalni Turów i sprawiedliwą, rozłożoną w czasie transformację regionu. Kartki te zostaną przekazane Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Kampania „Green Deal, not a Grim Deal - Zielony Ład, a nie dzika transformacja" została zaplanowana w Brukseli na kilkudziesięciu nośnikach zewnętrznych w terminie od 8 do 21 czerwca.

W materiałach prasowych Grupa PGE przekonuje, że "Kompleks Energetyczny Turów zapewnia energię elektryczną dla ponad 3 mln gospodarstw domowych i środki do życia dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków zatrudnionych w kompleksie lub firmach współpracujących oraz ich rodzin".

"Natychmiastowe wstrzymanie wydobycia skutkowałoby poważnymi zagrożeniami geotechnicznymi i środowiskowymi, które mogłyby doprowadzić do katastrofy ekologicznej, a ponowne uruchomienie kopalni byłoby niemożliwe" - czytamy w komunikacie PGE.

Spór o Turów

Obecnie między Polską a Czechami trwa spór o kopalnię Turów. Czesi wnieśli przeciw Polsce pozew, w którym domagają się wstrzymania wydobycia węgla w obiekcie, argumentując to względami ekologicznymi  utratą wód gruntowych.

W maju Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia skargi wniesionej przez Czechy.

Dołącz do dyskusji: „Green Deal, not a Grim Deal" - PGE odpowiada kampanią na nakaz zamknięcia kopalni Turów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl