SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PHF zamierza sprzedać trzy Polfy do połowy 2010 roku

Polski Holding Farmaceutyczny (PHF), który w imieniu Skarbu Państwa prowadzi proces prywatyzacji trzech Polf, zamierza sprzedać wszystkie te spółki do połowy 2010 roku, poinformował prezes PHF Artur Woźniak.

"Jestem przekonany, że do połowy 2010 r. zakończymy prywatyzację. Warunkiem jest otrzymanie dobrych ofert, gwarantujących godziwą cenę" - powiedział Woźniak w wywiadzie dla poniedziałkowej "Gazety Prawnej". Dodał, że po transakcjach PHF zostanie zlikwidowany.

Prezes PHF poinformował, że prywatyzacja wszystkich trzech Polf jest prowadzona równolegle od ponad roku, a najbardziej zaawansowana jest sprzedaż Pabianic. Druga w kolejności będzie na pewno Polfa Warszawa, dla której aktualnie kończona jest wycena. "Zakładam, że zaproszenia do inwestorów [ws. sprzedaży Polfy Warszawa] wystosujemy w ciągu najbliższych kilku tygodni" - powiedział Woźniak.

Prezes przypomniał, że w sprawie prywatyzacji Polfy Pabianice wysłano do ponad 70 firm zaproszenia do złożenia oferty na jej zakup a termin składania aplikacji upływa 24 lipca. "Ale już dziś mogę powiedzieć, że zainteresowanie jest spore na oczekiwanym przez nas poziomie. Do dziś zarejestrowaliśmy 12 wniosków" - powiedział.

Według niego, pochodzą one od poważnych inwestorów branżowych i w związku z tym na pewno nie będzie problemu z wyborem firm, które PHF zaprosi do kolejnego etapu rozmów i szczegółowych negocjacji. "Zakładam, zgodnie z przyjętym harmonogramem prywatyzacji Polfy Pabianice, że na początku sierpnia dokonamy ostatecznego wyboru potencjalnych partnerów" - podsumował prezes.

Woźniak zadeklarował też, że zgodnie z przyjętym harmonogramem chce sfinalizować tę transakcję do końca roku.

Pod koniec maja PHF informował, że może parafować umowę sprzedaży akcji Polfy Pabianice i jeszcze jednej Polfy jeszcze w 2009 roku.

Wówczas PHF rozpoczął proces zaproszenia do rokowań w sprawie sprzedaży posiadanych przez holding 80% akcji Polfy Pabianice, poprzez wysłanie zaproszeń do udziału w nim do 70 podmiotów z kraju i zagranicy.

PHF posiada 80% akcji Polfy Pabianice, ponad 5% ma bezpośrednio Skarb Państwa, ok. 11,5% pracownicy, a ok. 3% podmioty, które odkupiły akcje pracownicze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PHF zamierza sprzedać trzy Polfy do połowy 2010 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl