SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pięć projektów nowego budynku Telewizji Polskiej w finale konkursu

Coraz bliżej powstania nowej siedziby programów informacyjnych Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Do decydującego etapu konkursu na projekt tego budynku zakwalifikowano właśnie pięć projektów studyjnych.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Podstawą do ogłoszenia konkursu była podjęte na początku roku uchwały zarządu TVP dotyczące umowy z Stowarzyszeniem Architektów Polskich.  W skład powołanego 3 kwietnia Sądu Konkursowego weszli przedstawiciele SARP i TVP oraz ekspert z BBC. Jego przewodniczącym został Mariusz Ścisło, architekt, prezes SARP. Ogłoszenie o konkursie przekazano Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej 7 kwietnia br.

Jak informuje TVP, w wyznaczonym terminie, do 5 maja wpłynęło 120 wniosków z Polski i wielu innych krajów o dopuszczenie do udziału w konkursie. Ze względów formalnych ostatecznie zakwalifikowano 119 podmiotów.  Do 3 lipca spośród dopuszczonych podmiotów opracowania studialne złożyło 47 z nich, z czego ocenie poddano - z uwagi na uchybienia formalne - 46. Po dokonaniu analizy Sąd Konkursowy jednogłośnie zdecydował, że do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych pięć projektów studialnych. TVP nie ujawnia, kto je złożył.

Prace konkursowe przyjmowane będą do 7 września br., a oficjalne ogłoszenie wyników konkursu ma nastąpić 15 września. Wówczas będzie znana już szczegółowa koncepcja budynku.

Nowa siedziba programów informacyjnych Telewizji Polskiej powstanie w kompleksie publicznego nadawcy przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Wybudowana zostanie w miejscu wyburzonego w zeszłym roku budynku A. Do nowego gmachu przeniosą się pracownicy redakcji „Wiadomości”, „Panoramy”, „Teleexpressu” czy TVP Info. Obecnie pracują oni w budynku TVP przy pl. Powstańców, który spółka zamierza sprzedać, by mieć pieniądze na budowę wspomnianego obiektu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pięć projektów nowego budynku Telewizji Polskiej w finale konkursu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OPi
Ekspert z BBC? Myślę, że powinien również z Polo TV, bo poziom podobny ostatnio.
17 9
odpowiedź
User
anioł
Przy Woronicza już jeden koszmar stoi. Po ślimaku powinni postawić na żubra. Polskiego.
10 8
odpowiedź
User
Pollyanna
A twórca ze swego dzieła bardzo zadowolony!
8 8
odpowiedź