SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsza polska AudioBiblia

Nakładem wydawnictwa Tower Press ukazało się pierwsze profesjonalne wydanie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w postaci audioksiążki.

Została ona nagrana na 95 płytach CD.

Spośród wielu dostępnych w Polsce tłumaczeń wybrano Biblię Warszawsko-Praską w tłumaczeniu ks. biskupa Kazimierza Romaniuka.

- Jest to Biblia zgodna z kanonem katolickim, zalecana przez Kościół katolicki do katechezy i wychowania katolickiego. Sam przekład jest bardzo ładny, napisany piękną polszczyzną - tłumaczy Władysław Zawistowski, wiceprezes wydawnictwa.

Wydawca ma nadzieję, że "Biblia do słuchania" umożliwi kontakt z Pismem Świętym wielu potrzebującym.
 
- Chcielibyśmy, aby z naszą wersją Pisma Świętego mogli stale obcować ci, którzy z bardzo różnych względów nie są w stanie korzystać z ogólnodostępnych wydań tradycyjnych - tłumaczy Zbigniew Joachimiak, prezez wydawnictwa Tower Press.

Pierwsza polska AudioBiblia już teraz spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem środowisk kościelnych. Pozytywnie wypowiadają się o niej zarówno duchowni, jak i religioznawcy. Nagrania całości tekstu dokonał znakomity aktor Teatru Wybrzeże Krzysztof Gordon, znany z wielu wybitnych ról teatralnych i filmowych.

- Ta Biblia powinna trafić do seminariów jako wzorzec, jak powinno się czytać Pismo Święte na ambonie - stwierdza znany publicysta katolicki Grzegorz Polak. A ks. prof. Jan Sochoń, filozof kultury, dodaje: - Kościół powinien wykorzystywać wszelkie możliwe środki ewangelizacji. Gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach, zapewne sam posługiwałby się mikrofonem i kamerą.

Hierarchowie kościelni podkreślają, że podobne przedsięwzięcia, podejmowane na przykład w USA, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem wiernych, a angielska wersja językowa Pisma Świętego nagrana przez znanego pieśniarza Johnny'ego Casha pobiła swego czasu rekordy popularności.

Długość całego nagrania obejmującego Stary i Nowy Testament wynosi 7 tysięcy minut, czyli ponad 112 godzin. AudioBiblia zajmuje łącznie 95 płyt podzielonych na 33 zestawy wzbogacone o wspaniałe ryciny Gustave'a Doré - grafika, malarza i rzeźbiarza francuskiego. Cykl tych 230 grafik stał się jednym z wzorców dla ilustrowania tekstu Pisma Świętego w II połowie XIX i XX wieku.

Pierwszy zestaw płyt zawierający Ewangelię św. Mateusza pojawi się w sprzedaży w połowie października br. Kolejne części AudioBiblii będą się ukazywały w odstępach dwutygodniowych. Cena detaliczna pojedynczego zestawu to 14,90 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsza polska AudioBiblia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl