SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwszoklasiści w Dzienniku Zachodnim

Ukazał się dodatek specjalny "Pierwsza klasa"

Wraz z czwartkowym wydaniem Dziennika Zachodniego (Polskapresse) ukazał się dodatek specjalny „Pierwsza klasa”, zawierający grupowe zdjęcia pierwszoklasistów z województwa śląskiego i zachodniej Małopolski.

„Pierwsza klasa” to jedno z większych przedsięwzięć wydawniczych Dziennika Zachodniego w tym roku. Dodatek ukaże się w 7 wydaniach subregionalnych o objętości od 28 do 64 stron. W akcji wzięło udział około 1200 szkół podstawowych. – Nad dodatkiem pracowaliśmy blisko 2 miesiące – mówi koordynujący projekt Piotr Piersiak, dyrektor ds. wydawniczych Dziennika Zachodniego. – W tym czasie wykonaliśmy prawie 2200 zdjęć pierwszych klas, które znalazły się na łącznie 324 stronach dodatku.

Wydawnictwu „Pierwsza klasa” towarzyszy konkurs dla szkół. Szkoła, która w przeliczeniu na jednego ucznia pierwszej klasy zakupi najwięcej egzemplarzy gazet z dodatkiem, wygrywa sprzęt komputerowy.

Dodatek „Pierwsza klasa” jest jednym z trzech tego typu wydawnictw Dziennika Zachodniego. Najstarszym, bo ukazującym się od 2001 roku, są „Fotomatury”, prezentujące zdjęcia klas maturalnych. W tym roku, po raz pierwszy ukazał się dodatek specjalny „Gimnazjaliści” ze zdjęciami trzecich klas gimnazjalnych. „Pierwsza klasa” miała swoją premierę rok temu.

W związku z dodatkiem, wydawca Dziennika Zachodniego zdecydował się podnieść nakład czwartkowego wydania i cenę gazety – ze 1,3zł na 2 zł.

„Pierwsza klasa” jest promowana w lokalnych rozgłośniach radiowych, w regionalnej telewizji i poprzez mailing internetowy. Plakaty reklamujące wydawnictwo pojawiły się w szkołach regionu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwszoklasiści w Dzienniku Zachodnim

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amelia
W dodatku nie ma pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w hucie starej b
odpowiedź