SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pijany dziennikarz prowadził audycję w Radiu Białystok. Rozgłośnia przeprasza

Jedną z piątkowych audycji na antenie Radia Białystok Andrzej Ryczkowski prowadził, będąc nietrzeźwy, miał we krwi 2,5 promila alkoholu. Szef rozgłośni Mirosław Bielawski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapewnia, że to incydentalny przypadek, a wobec dziennikarza zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. Z naszych informacji wynika, że Ryczkowski zgłosił się na leczenie odwykowe, na razie nie wróci na antenę.

Fot. Polskie Radio Białystok Fot. Polskie Radio Białystok

W miniony piątek Andrzej Ryczkowski prowadził audycję „Popołudnie z Polskim Radiem Białystok” w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Zaraz po audycji odjechał samochodem do domu.

- To dziennikarz doświadczony, z długoletnim stażem. Dotychczas nie było z nim takich problemów - mówi nam prezes i redaktor naczelny rozgłośni Mirosław Bielawski.

2,5 promila alkoholu w organizmie

O stanie prowadzącego mieli na bieżąco informować rozgłośnię słuchacze, jednak czuwająca nad anteną Dorota Niebrzydowska nie zdecydowała się przerwać audycji. Po jej zakończeniu Mirosław Bielawski zadzwonił do Andrzeja Ryczkowskiego i poprosił, by przyjechał z powrotem do radia.

Taką decyzję - jak podaje w oświadczeniu radio - prezes miał już podjąć w trakcie programu. - O swojej decyzji nie informowałem nikogo w rozgłośni, czekaliśmy na dziennikarza z policją przed radiem - relacjonuje szef rozgłośni.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak pisze Bia24.pl, gdy policjanci sprawdzili trzeźwość Andrzeja Ryczkowskiego, alkomat wykazał 2,5 promila alkoholu w organizmie. - Mężczyzna trafił do IV Komisariatu Policji w Białymstoku celem przeprowadzenia dalszych czynności, a w dalszej kolejności został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień w Białymstoku - przekazała lokalnym dziennikarzom st. asp. Katarzyna Molska-Zarzecka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Policja prowadzi w tej chwili postępowanie w tej sprawie.

 

Dlaczego nie przerwano audycji? "Na odprawie był trzeźwy"

Prezes Mirosław Bielawski w rozmowie z nami zapewnia, że brak reakcji prowadzącej antenę wynikał z tego, że nic wcześniej nie wskazywało na podobny rozwój wydarzeń.

- Na odprawie przed audycją dziennikarz był trzeźwy i w dobrej kondycji - mówi. - Andrzej Ryczkowski to doświadczony dziennikarz, z długoletnim stażem. Pokonała go choroba alkoholowa. Zapewniam, że zostaną wyciągnięte względem niego surowe służbowe konsekwencje - zapowiada.

W środę po południu Radio Białystok wydało oświadczenie w sprawie piątkowego incydentu. Przeprasza w nim słuchaczy za to, co miało miejsce w piątek na antenie.

„Popołudniowy program prowadził wówczas dziennikarz, który - jak się później okazało - był pod wpływem alkoholu. Uważamy to za niedopuszczalne i zapewniamy, że nigdy by do tego nie doszło, ale w trakcie przygotowań do programu nic nie wskazywało na to, że prowadzący może być nietrzeźwy. Zarząd i pracownicy Polskiego Radia Białystok wyrażają ubolewanie w związku z tą sytuacją. Obiecujemy, że nadal będziemy dbać o wysokie standardy i zrobimy wszystko, by nie stracić zaufania naszych Słuchaczy, którzy zawsze są dla nas najważniejsi” – czytamy w oświadczeniu.

Z naszych informacji wynika, iż Ryczkowski bezpośrednio po wyjściu z izby wytrzeźwień udał się na leczenie odwykowe – stąd nie odpowiada ani na maile dziennikarzy, ani na prywatne wiadomości.

W okresie od maja do października 2022 roku Polskie Radio Białystok zanotowało 11 proc. udziału w rynku słuchalności w Białymstoku, co oznacza wzrost r/r o 0,8 pkt. proc.

Dołącz do dyskusji: Pijany dziennikarz prowadził audycję w Radiu Białystok. Rozgłośnia przeprasza

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Melissa
To typowe w miejscach które obsadzają pisiory
1 1
odpowiedź
User
Lol
To już tradycja Polskiego Radia, w Trójce nawalony kierownik muzyczny podczas koncertu, pijackie piosenki w Radiu Dzieciom.
1 0
odpowiedź
User
Ja_2023
Dziwicie mu się? Chłop zarobić musiał, a kac moralny nie pozwalał pracować na trzeźwo.
1 0
odpowiedź