SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieci kablowe piszą list do premiera z zapewnieniem, że "nie dopuszczą do wykluczenia cyfrowego"

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej i Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL napisała list do premiera Mateusza Morawieckiego. Zapewnia w nim, że operatorzy telewizyjni, kablowi, nadawcy telewizji lokalnych nie dopuszczą do "wykluczenia cyfrowego" Polaków, którzy od dwóch tygodni w wielu przypadkach pracują i uczą się w domu.

Mateusz Machalski odbiera nagrodę Best of Design na gali KTR, fot. Paula WilczyńskaArticle

Epidemia koronawirusa utrudnia funkcjonowanie wielu branż, część biznesów musiała się w ogóle zamknąć, część pracowników przeszła natomiast na tryb pracy zdalnej.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej i Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL, która jako organizacja branżowa skupia operatorów telekomunikacyjnych, operatorów telewizji kablowych i nadawców telewizji lokalnych zdecydowała się napisać list do premiera Mateusza Morawieckiego.

W treści listu do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl możemy przeczytać, że organizacje te deklarują „wysiłek ich firm i organizacji”. - Zwłaszcza w tym trudnym okresie, jest nakierowany na zapewnienie ciągłości dostarczania sygnału wszystkim naszym abonentom i stworzenie maksymalnie sprzyjających warunków do wykonywania pracy zdalnej w domu oraz opieki nad dziećmi i młodzieżą poprzez zapewnienie im oferty edukacyjnej i możliwości zdalnego nauczania - podkreśla w liście prezes PIKE Jerzy Straszewski oraz Włodzimierz Zieliński, szef Fundacji PIKSEL.

Zapewniają też, że „jako operatorzy kablowi ich sieci są pewnym i bezpiecznym środkiem komunikacji oraz dostępu do edukacji, wiedzy, informacji i stanowią ważny element systemu bezpieczeństwa państwa na czas kryzysu epidemicznego”. - Codziennie nasi operatorzy obsługują tysiące abonentów, dlatego wprowadzono specjalne procedury kontaktu oraz wspomagania ich we wszelkich problemach w miejscu zamieszkania, bez wychodzenia z domu. PIKE i Fundacja PIKSEL są w całodobowym kontakcie z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, pracując w ramach Rady Metodologicznej przy jej Przewodniczącym, jak również z Urzędem Komunikacji Elektronicznej oraz innymi urzędami i organami państwa w sprawie niezakłóconego dostępu naszych abonentów do sieci internetowych, telewizyjnych i telefonicznych. Jednocześnie zapewniamy, iż call center (Biura Obsługi Abonentów) nastawione są na wszelką pomoc i ułatwienia abonentom tak, ażeby nikt nie został wykluczony cyfrowo - zaznaczono w piśmie do premiera.

Szefowie organizacji zapewniają również, że ich telewizje lokalne „realizują misję publiczną poprzez podawanie bieżących informacji istotnych dla społeczności lokalnych”. - Szczególnym obszarem działalności jest współpraca ze szkolnictwem w zakresie edukacji dzieci i młodzieży oraz zapewnienia im oferty w czasie wolnym. W tych dniach w porozumieniu z nadawcami telewizyjnymi udostępniamy w kanałach otwartych większość programów informacyjnych, a dziennikarze telewizji lokalnych codziennie obsługują lokalne społeczności zapewniając dostęp informacji w miejscach zamieszkania - napisano.

Jak wynika z naszych informacji, jedną z osób z inicjatywy której miał powstać list do prezesa Rady Ministrów był Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - W czasie epidemii rola operatorów telewizji kablowej urasta do rangi strategicznej dla Państwa. Dostarczają oni do domów nie tylko sygnał telewizyjny, ale przede wszystkim internet, jedyny kontakt z światem zewnętrznym. Bardzo mnie cieszy deklaracja operatorów, że dołożą wszelkich starań by nikt nie został wykluczony cyfrowo. Oznacza to bezpieczeństwo, nie tylko techniczne, ale również ekonomiczne. W tej nadzwyczajnej sytuacji nie musimy obawiać się, że z powodu problemów z płatnościami zostaniemy "odcięci od świata". Oświadczenie operatorów świadczy o społecznej odpowiedzialności tego sektora gospodarki - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Nadawcy telewizyjni w związku z epidemią koronawirusa w znacznej mierze zmienili swoje ramówki. Postawili przede wszystkim na więcej serwisów informacyjnych i poradnikowych. Część programów została zawieszona, przesunięto także zdjęcia do filmów i seriali. Redakcje pracują zdalnie lub w trybie rotacyjnym, nie zaprasza się gości do studia, a prowadzi rozmowy online

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Krótszy czas oglądania telewizji w 2019 roku

W 2019 roku liderem oglądalności wśród wszystkich widzów był Polsat, a w grupie komercyjnej TVN. Wśród głównych stacji wzrosty odnotowały TVP1 i TVP2, ale najwięcej zyskały TVP Sport, Super Polsat i TTV. Skrócił się średni czas oglądania telewizji, choć zwiększyły się wydatki reklamowe.

Dołącz do dyskusji: Sieci kablowe piszą list do premiera z zapewnieniem, że "nie dopuszczą do wykluczenia cyfrowego"

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radek
Niech do Jarka listy kieruja. Mateuszek to figurant
odpowiedź
User
Łukasz Dekownik
No cóż, mieszkam w dużym mieście (niektórzy nazywają je stolicą). zabudowa jednorodzinna. żadnej sieci kablowej nie ma. Nie ma też wiodącego operatora zwanego niegdyś Telekompromitacją Polską. Rozumiem, że ich deklaracja jest taka, że jak pandemia się skończy to wezmę koparki i położą światłowowody tam gdzie ich nie ma? Pewnie się mylę, ale jeśli ja się mylę to niech oni nie mówią, że walczą z "wykluczeniem cyfrowym" bo po prostu bredzą.
odpowiedź
User
urban
Czy jest jakiś inny cel tego listu poza podlizywaniem się marionetkowemu kierownikowi kartnowego państwa?
odpowiedź