SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Piłka Nożna Plus” znika z rynku, więcej publicystyki w „Piłce Nożnej”

Wrześniowe wydanie miesięcznika „Piłka Nożna Plus” jest ostatnim w jego historii. Jednak część treści z magazynu zostanie przeniesiona do tygodnika „Piłka Nożna” (oba tytuły wydaje Profus Management).

„Piłka Nożna Plus” znika z rynku, więcej publicystyki w „Piłce Nożnej”

O zakończeniu wydawania „Piłki Nożnej Plus” w artykule wstępnym do wrześniowego numeru informuje Adam Godlewski, zastępca redaktora naczelnego i sekretarz redakcji magazynu, a także tygodnika „Piłka Nożna” (oba pisma prowadzi ten sam zespół dziennikarski).

- Po długich naradach, prawdziwych burzach mózgów i gorących dyskusjach doszliśmy do jedynego - jak nam się wydaje - słusznego wniosku, że dotychczasowa periodyczność jest w dzisiejszych szybkich i mocno zwariowanych czasach niewystarczająca - tłumaczy Godlewski.

- Nikogo nie muszę przecież przekonywać, że życie w Polsce w połowie lat 80. Poprzedniego stulecia, gdy miesięcznik został powołany do życia, było zupełnie inne niż dziś, toczyło się wolniej, w zupełnie innej rzeczywistości politycznej, gospodarczej, medialnej i każdej innej. O internecie jeszcze nikt, i to nie tylko pod naszą szerokością geograficzną, nie słyszał, w kraju były - w porywach - dwa kanały telewizyjne. I to wcale nie o tematyce sportowej, jak pewnie sobie pomyślałeś, młody Czytelniku, tylko ogólnie, więc relacje z boisk, stadionów, hal i innych aren rywalizacji gościły na wizji nader rzadko. Zrozumiałe więc, że wyzwania przed magazynami piłkarskimi i ich rola, także informacyjna, były zupełnie inne - opisuje Adam Godlewski. - A skoro dziś mamy w TV co najmniej 15 kanałów sportowych po polsku, w których futbol jest dyscypliną dominującą, i do tego trzycyfrową liczbę (z reguły gorszych niż lepszych) portali i stron w sieci, postanowiliśmy dostosować się do obecnie obowiązujących reguł . I właśnie dlatego -  przyspieszamy!” - dodaje.

Zamiast osobnego pisma w tygodniku „Piłka Nożna” będzie ukazywał się dodatek „Plus”. - Już wkrótce co siedem dni znajdziecie w kioskach i salonikach prasowych znacznie grubszy i odmieniony magazyn zawierający wszystko, co najlepszego dotąd udało się wygenerować w dwóch różnych tytułach, za to pod jednym szyldem - zapowiada Adam Godlewski.

„Piłka Nożna Plus” ukazywała się od 1986 roku, a wrześniowy numer jest 333. w jej historii. Ostatnią dużą modyfikację magazyn przeszedł wiosną 2011 roku, gdy poszerzono go o dodatek „Junior” skierowany do najmłodszych czytelników (więcej na ten temat). W ostatnim okresie pismo liczyło 100 stron (z czego 32 zajmował „Junior”) i kosztowało 6,99 zł. Od stycznia do kwietnia br. jego średnia sprzedaż ogółem wynosiła 9 727 egz., wobec 12 204 egz. rok wcześniej, co oznacza spadek o 20,3 proc. (według danych ZKDP - zobacz szczegóły).

Z kolei średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Piłka Nożna” od stycznia do maja br. wyniosła 14 953 tys. egz., wobec 17 269 egz. rok wcześniej (to spadek o 13,4 proc. - zobacz szczegółowe dane ZKDP). W piśmie nie nastąpiły na razie zapowiadane zmiany, chociażby dlatego że ostatni numer „Piłki Nożnej Plus” będzie w sprzedaży do końca września. Tygodnik „Piłka Nożna” obecnie liczy 48 stron i kosztuje 3,99 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Piłka Nożna Plus” znika z rynku, więcej publicystyki w „Piłce Nożnej”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytelnik
Szkoda felietonów Macieja Wisławskkiego!!!! Były super!!!
19 10
odpowiedź
User
aja
To przeniescie felietony WIslaka do PIlki Noznej, sa super!!!!
17 11
odpowiedź
User
FourFourTwo
Kibiców zainteresowanych piłką zagraniczną zapraszamy do miesięcznika FourFourTwo !!!
12 15
odpowiedź