SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pinterest najszybciej rosnącym serwisem społecznościowym w 2014 r., w dół Facebook

W 2014 r. Pinterest zanotował największy wzrost popularności wśród serwisów społecznościowych. Jedyną platformą ze spadkiem jest Facebook - wynika z badania GlobalWebIndex.

fot. Shutterstock.comArticle

Z wyliczeń dokonanych przez GlobalWebIndex wynika, że w 2014 r. liczba aktywnych użytkowników Pinteresta wzrosła o 97 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Pod tym względem największym rywalem Pinteresta jest serwis TumbIr, który mógł pochwalić się wzrostem na poziomie 95 proc.

Wzrosty w mniejszej skali zanotowały dwie inne platformy społecznościowe - Instagram i LinkedIn - odpowiednio o 47 i 38 proc. - Wyniki badania wskazują wyraźnie na nasilające się zjawisko multiplatformowości w sieciach społecznościowych - podkreślił na blogu Jason Mander, analityk i szef działu trendów GlobalWebIndex. - Użytkownicy coraz częściej korzystają z kilku serwisów jednocześnie. Oczywiście największe wzrosty spotykają mniejsze sieci, bowiem statystycznie startują one z niższego pułapu, poza tym przybywa im użytkowników poszukujących nowych rozwiązań - dodaje.

W badaniu dokonanym przez GlobalWebIndex najgorzej wypadł Facebook - to jedyny serwis w zestawieniu, który zanotował spadek aktywnych użytkowników o 9 proc. w 2014 r. Jednak według Mandera jest o wiele za wcześnie, by mówić o poważnym kryzysie platformy stworzonej przez Marka Zuckerberga. - Facebook nadal pozostaje zdecydowanym liderem w kategorii liczby użytkowników - zaznacza Mander. - Jednak ich aktywność z roku na rok się obniża. Jeszcze w 2012 r. odsetek osób aktywnych na Facebooku szacowano na 70 proc, pod koniec roku 2014 było ich już 52 proc. Z naszych obliczeń wynika, że w grudniu ub. r. 4 na 10 użytkowników ograniczało swoją obecność w serwisie do pasywnego przeglądania wiadomości i poszukiwania informacji, bez umieszczania na swoich kontach jakichkolwiek treści. Te statystyki mogą oczywiście niepokoić szefów Facebooka, jednak na razie nic nie wskazuje na to, by następował masowy odpływ internautów z serwisu - podsumowuje analityk GlobalWebIndex.

Dołącz do dyskusji: Pinterest najszybciej rosnącym serwisem społecznościowym w 2014 r., w dół Facebook

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl