SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piosenka autorska na antenie "Jedynki"

Polskie Radio współorganizatorem OPPA

Polskie Radio jest współorganizatorem rozpoczynającego się jutro - 19 listopada – Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA. Program 1 PR jest patronem medialnym wydarzenia.

Polskie Radio od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Literacko Muzycznym „Ballada” – organizatorem OPPA-y. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia, a także w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego, piosenka autorska gości bardzo często.

Przygotowania do OPPA-y na antenie radiowej Jedynki trwają już od tygodnia. W „Muzycznej Jedynce” (13.05 – 16.00) nie brakuje piosenki autorskiej, a gośćmi Marii Szabłowskiej i Pawła Sztompke są uczestnicy i organizatorzy przeglądu.  

Na wyjątkowy wieczór Program 1 PR zaprosi słuchaczy w środę 24 listopada o godz. 19.00. Ze Studia Koncertowego PR im. W. Lutosławskiego Program 1 PR transmitować będzie koncert gwiazd piosenki autorskiej: „Wspomnienia i premiery”, podczas którego usłyszymy zarówno znane jak i premierowe utwory takich wykonawców jak: Mirosław Czyżykiewicz, Andrzej Garczarek, Kuba Sienkiewicz, Tomasz Szwed, Grzegorz Tomczak, Piotr Bakal, Andrzej Brzeski, Bogusław Nowicki, Tomasz Olszewski, Andrzej Ozga, Barbara Stępniak-Wilk, Krzysztof Nurkiewicz czy Marek Sygacz. Koncert połączony będzie z plebiscytem publiczności na najlepszą piosenkę premierową.

Finałowy koncert konkursowy Przeglądu odbędzie się w sobotę 27 listopada w Teatrze Nowym w Warszawie. Wówczas jury wybierze „Złotą piątkę OPPA 2004”, spośród której jeden z laureatów otrzyma najwyższe wyróżnienie – nagrodę im. Jonasza Kofty.

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej powstał w 1978 roku w studenckim klubie „Hybrydy”. Pomysłodawcą i dyrektorem czterech pierwszych imprez był Piotr Bakal, który chciał w ten sposób uhonorować liczną grupę piosenkarzy, będących zarazem autorami, kompozytorami i wykonawcami własnych utworów. Piosenka autorska jest najbardziej osobistą wypowiedzią twórcy, jego sposobem na komunikowanie się ze światem. To on sam dobiera do tego celu najodpowiedniejszą odpowiednią formę artystyczną i bierze za to całkowitą odpowiedzialność.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piosenka autorska na antenie "Jedynki"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl