SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Baron zniknął z Trójki

Prowadzący „W tonacji Trójki” dziennikarz muzyczny i prezenter Piotr Baron w połowie maja zniknął z anteny. - Zdecydowały względy zdrowotne, nie będzie mnie do końca czerwca - informuje Wirtualnemedia.pl Baron.

Piotr Baron, fot. Wojciech Kusiński/PRArticle

Piotr Baron to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych Trójki, z najdłuższym stażem w obecnym zespole. Pracę w stacji zaczął w 1984 roku, na krótko rozstał się z nią, by na dobre wrócić w 2001 roku.

Ostatnio prowadził środowe wydanie audycji „W tonacji Trójki”, nadawane w godz. 19-21.

Piotr Baron nieobecny w Trójce przez półtora miesiąca

18 maja Baron poprowadził „W tonacji Trójki” po raz ostatni, potem zaczęli go zastępować inni dziennikarze. Polskie Radio nie odpowiedziało nam, jak długo potrwa taka sytuacja, natomiast zapewniło, że Baron wciąż pozostaje pracownikiem Trójki. Sam dziennikarz przekazał nam, że nie rozstaje się z anteną.

- Bardzo jestem wdzięczny, za zainteresowanie moimi losami. Zniknąłem z anteny czasowo, ze względów zdrowotnych. Nie będzie mnie do końca czerwca – przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Baron.

W ostatnich tygodniach z anteny Trójki zniknęło kilka audycji, jak choćby „Ciemna strona mocy” Aleksandry Kaczkowskiej, „Do trzech razy nuta” Romana Dziewońskiego, „Klub Folkowy” czy „Muzyczne Ossobliwości” Wojciecha Ossowskiego.

Od lutego do kwietnia 2022 roku udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,9 proc. (według badania Radio Track).

Baron pożegnał się z „Listą Przebojów”

Piotr Baron w ciągu kilku dekad pracy dla Trójki prowadził wiele audycji. Między 2010 a 2020 rokiem na zmianę z Markiem Niedźwieckim był gospodarzem „Listy Przebojów”, prowadził też „Trzy wymiary gitary” oraz autorskie pasmo przedpołudniowe „Tu Baron”. Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, a także Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”; zdobył też Złoty Mikrofon „za osobowość radiową i głos nierozerwalnie związany z Programem III Polskiego Radia”. Był też związany z nieistniejącym już Radiem Flash.

Najmocniej kojarzony jest jednak z „Listą przebojów”. Przed 2007 rokiem - czyli przed powrotem Niedźwieckiego do Trójki - poprowadził łącznie ponad 30 jej wydań. W 2010 roku, z okazji 1500. wydania "Listy Przebojów", Artur Andrus stworzył "Balladę o Niedźwiedziu, Baronie i Czarnej Helenie", w której sportretował osoby stojące za audycją. Piosenka przez pewien czas utrzymywała się na pierwszym miejscu „Listy”.

 

W maju 2020 roku, po odejściu z Trójki Marka Niedźwieckiego, Piotr Baron zrezygnował z prowadzenia „Listy przebojów”. - Nie poprowadzę już żadnego notowania Listy Przebojów, mówię to łamiącym się głosem, bo cała ta sytuacja sprawia, że odebrano mi kawałek mojego życia - powiedział wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Piotr Baron zniknął z Trójki

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Utb
Panie Piotrze życzę szybkiego powrotu to pełni sił i radia, które bez Pana jest tak fatalne....
odpowiedź
User
Maksiu
ale jak to? to nie Ciechan go odsunął? niemożliwe:-)
odpowiedź
User
Xyz
Nie ma co ukrywać, ale ze smutkiem słuchało się jego ostatnich audycji jak się męczy przed mikrofonem. Akurat aparat mowy u radiowca jest najważniejszy. Życzę dużo zdrowia, proszę się nie poddawać.
odpowiedź