SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter
owe
 • Biznes
 • Monitoring mediów
 • Personalia
 • Opinie
 • Pierwsze strony ("Jedynki")
 • Katalog firm
 • Wideo
 • Wywiady
 • Piotr Chęciński po pracy w TVP i Polskim Radiu przeszedł do pionu komunikacji KGHM

  Piotr Chęciński objął nowo utworzone stanowisko dyrektora komunikacji korporacyjnej w KGHM Polska Miedź. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor portalu Polskiego Radia oraz w Telewizji Polskiej.

  Piotr Chęciński Article

  Jak przekazało nam biuro prasowe KGHM Polska Miedź, Piotr Chęciński będzie zarządzał 5-osobowym zespołem zajmującym się komunikacją korporacyjną. Ten zespół wyodrębniono z pionu komunikacji firmy, który będzie działał nadal, jego szefową jest Anna Osadczuk.

  Oboje podlegają bezpośrednio Lidii Marcinkowskiej-Bartkowiak pełniącej funkcję dyrektor naczelnej ds. komunikacji. Marcinkowska-Bartkowiak pracuje w KGHM od lipca ub.r., wcześniej przez 17 lat była partnerem i właścicielką agencji Neuron PR.

  Chęciński przez 10 lat w TVP, a przez prawie 2 lata w Polskim Radiu

  Z kolei Piotr Chęciński poprzednio, od czerwca 2017 roku, był szefem portalu internetowego Polskiego Radia. W tym okresie nadzorował konsolidację wszystkich redakcji internetowych w firmie oraz uruchomienie jesienią ub.r. osobnego serwisu Polskieradio24.pl. Jesienią 2017 roku na zachowanie Chęcińskiego skarżyły się osoby z redakcji internetowej nadawcy. Sprawą zajęła się Komisja Etyki Polskiego Radia, oceniając, że menedżer naruszył normy etyczne obowiązujące w firmie

  Piotr Chęciński został odwołany w lutym br. wskutek rozbieżności co do linii redakcyjnej witryn nadawcy. - Od co najmniej dwóch miesięcy pomiędzy mną a prezesem Andrzejem Rogoyskim istniała fundamentalna różnica zdań co do temperatury narracji w portalu Polskiego Radia. Uważałem, między innymi że w naszych publikacjach emocje powinny być mniejsze niż w komercyjnej konkurencji, nasz odbiorca nie szuka krzykliwych tytułów, ale ceni sobie merytorykę przekazu i sprawdzone rzetelne informacje - tłumaczył Chęciński portalowi Wirtualnemedia.pl.

  Wcześniej Piotr Chęciński przez 10 lat pracował w Telewizji Polskiej. Przygotowywał i prowadził programy dotyczące gospodarki i zagranicy. Karierę zaczynał w Telewizji Polsat, gdzie pracował przy wydaniach programu „Informacji”. Później związany był z dziennikiem „Fakt”. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

  Chęciński to kolejna osoba w ostatnim okresie, która po pracy w mediach publicznych przechodzi do pionu marketingowego w państwowej firmie. W styczniu br. dyrektorem biura prasowego Energi został Klaudiusz Pobudzin, w latach 2016-2018 pracujący w Telewizji Polskiej kolejno jako reporter „Wiadomości”, szef „Teleexpressu” i dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

  Natomiast Ewa Bugała, w latach 2016-2017 jeden z czołowych reporterów „Wiadomości” w lutym ub.r. na krótko objęła funkcje rzeczniczki prasowej i dyrektor komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Po fali krytyki, przed którą początkowo starała się bronić, zapowiadając pozwy, zrezygnowała z pracy w firmie paliwowej i wróciła do TVP. Od jesieni ub.r. prowadzi w TVP Info cotygodniowy program „W pełnym świetle”.

  Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Piotr Chęciński po pracy w TVP i Polskim Radiu przeszedł do pionu komunikacji KGHM

  69 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
  User
  Ania T
  Brawo Piotr! Wiedziałam, że biznes to Twoje przeznaczenie! Gratulacje ze starej redakcji na Placu :)
  18 57
  odpowiedź
  User
  Karol
  Czyli rusza teraz nowa ekipa w KGHM - Piotr trzymam kciuki!
  15 31
  odpowiedź
  User
  Min Szczescia
  Daja swoim stołki tyle że na tle Pobudzina czy Bugały to Chęciniak jest klasa i profeska trzeba przyznać. Warsztat mega jeszcze z dawnych czasów i zna się chłop na komunikacji
  21 31
  odpowiedź
  User
  edytorek
  Ciekawe czy będzie pamiętał o swoich ludziach z radia i tvp - myśle że właśnie jego telefon urywa się od smsów w stylu "czy dla starej gwardii też znajdzie się miejsce"
  18 7
  odpowiedź
  User
  Gość X
  Powinien wrócić do TVP. To był kluczowy dziennikarz ds. zagranicznych.
  16 19
  odpowiedź