SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Kościelniak nie jest już naczelnym "Focusa"

Po trzech latach pracy na stanowisku redaktora naczelnego "Focusa" (Burda Media Polska) Piotr Kościelniak zdecydował się na odejście z wydawnictwa. Decyzję podjął jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, obowiązuje go okres wypowiedzenia - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Piotr Kościelniak Article

Piotr Kościelniak jako dziennikarz specjalizuje się w nauce, medycynie i nowych technologiach. Szefem „Focusa” był od trzech lat, ale w sumie nadzorował wydawanie kilkunastu pism w wydawnictwie.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, na odejście miał zdecydować się już w ubiegłym miesiącu, ale obowiązuje go jeszcze okres wypowiedzenia. Jego rozstanie z Burdą nie ma związku z epidemią koronawirusa i zwolnieniem kilkudziesięciu osób, o czym informowaliśmy jako pierwsi w piątek.

Udało się nam dowiedzieć, na stanowisku szefa „Focusa” zastąpi go Łukasz Załuski, który pod koniec stycznia 2020 roku objął stanowisko head of editorial team ELLE Man & ElleMan.pl. Do tej pory odpowiadał za pracę redakcyjną serwisu Elleman.pl oraz „Elle Man” przy współpracy z redaktorem naczelnym tytułu Olivierem Janiakiem.

Nieoficjalnie rozważana jest tymczasowa zmiana cykliczności i objętości pisma ze względu na epidemią koronawirusa. Na razie nie podjęto decyzji o jego ewentualnym zamknięciu.

Piotr Kościelniak poprzednio przez 21 lat pracował w „Rzeczpospolitej”, przez wiele lat był szefem sekcji Nauka, Rzecz o Zdrowiu i Styl Życia. Z branżą mediów jest związany od 1992 roku. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Otrzymał szereg nagród dla dziennikarzy naukowych m.in. Sukces Roku w Ochronie Zdrowia (w kategorii lider roku w ochronie zdrowia - media i PR).
 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kościelniak nie jest już naczelnym "Focusa"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
perspektywa?
To może teraz do Supermercato ;)?
1 0
odpowiedź
User
.
Na pewno plusem dla niego jest to, ze dowiedzialem sie, ze ktos taki istnieje.
5 3
odpowiedź
User
K
Zamknąć Focusa? Ludzie... jak można zarżnąć wydawnictwo.
2 0
odpowiedź