SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kraśko zadebiutował w „Dzień dobry TVN”. Poprowadzi też „Fakty z zagranicy”

Piotr Kraśko w sobotę po raz pierwszy współprowadził w TVN poranny magazyn „Dzień dobry TVN”. Były dziennikarz TVP będzie też gospodarzem „Faktów z zagranicy” nadawanych w TVN24 BIS - zadebiutuje tam 18 kwietnia.

Article

Piotra Kraśkę jako prowadzącego „DD TVN” przedstawiła widzom jego partnerka antenowa Kinga Rusin. Będzie on współgospodarzem weekendowych wydań programu w miejsce Bartosz Węglarczyka, która odszedł z TVN, bo chce skupić się na pracy dyrektora programowego Grupy Onet.

 - Bardzo długo o tym myślałem. Uważam, że telewizja jest albo dobra  albo zła. To jest na pewno najlepszy program poranny, który w Polsce w ogóle można obejrzeć  - powiedział na powitanie Piotr Kraśko.

- Życie nie składa się tylko z polityki, a może nawet gorzej, że politycy zapominają o tym, że życie ma masę odcieni. To nie są tylko historie, które rozgrywają się w Sejmie, a na pewno życie toczy się nie tylko w Warszawie - mówił dziennikarz, nawiązując do swojej dotychczasowej pracy dziennikarskiej, w której zajmował się newsami i publicystyką.

Piotr Kraśko poza „Dzień dobry TVN” będzie prowadzić „Fakty z zagranicy” - nadawany w TVN24 BIS w dni powszednie o 19.55 magazyn z informacjami i komentarzami o świecie. Będzie się tam pojawiać na zmianę z Jolantą Pieńkowską, która jest gospodynią tego magazynu od zeszłego tygodnia. Kraśko w tej roli zadebiutuje w najbliższy poniedziałek.

Przez ostatnie 25 lat Piotr Kraśko był związany z Telewizja Polską, a od 2012 roku był szefem „Wiadomości” (główne wydanie serwisu zaczął prowadzić w 2008 roku). W przeszłości był m.in. prezenterem oprawy, prowadził magazyn „Oblicza mediów” i był korespondentem w Brukseli, Rzymie czy Waszyngtonie. Z TVP rozstał się z początkiem stycznia br. Ma na koncie kilka książek, m.in. „Rok reportera” i „Smoleńsk - 10 kwietnia 2010”.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I kwartale br. „Dzień dobry TVN” oglądało 544 tys. widzów. Program miał 10,99 proc. udziału w grupie 4+ i 14,69 proc. w 16-49.