SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kudzia wrócił do Telewizji Polskiej, został wicedyrektorem TVP Polonia

Były szef „Teleexpressu” Piotr Kudzia po kilkunastu miesiącach przerwy wrócił na stanowisko dyrektorskie w TVP: został wiceszefem TVP Polonia. Jesienią 2018 roku rozstał się z publicznym nadawcą.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł KulaArticle

Zanim trafił do Telewizji Polskiej, Kudzia pracował m.in. w ZPR Media (zajmował się tematyka zagraniczną), w tygodniku „Wprost” i w nieistniejącym już „Życiu Warszawy”. Do TVP przyszedł w czerwcu 2017 roku i objął szefowanie „Teleexpressem”. W październiku 2018 roku odszedł ze stanowiska dyrektora i rozstał się z TVP za porozumieniem stron.

Jak pisał wówczas portal Wirtualnemedia.pl, jednym z powodów takiej decyzji mogła być malejąca oglądalność „Teleexpressu”. Telewizja Polska nie odpowiedziała na nasze pytanie o stanowisko, jakie zajmuje teraz Piotr Kudzia.

TVP ze wzrostem wpływów i 2,8 tys. pracowników

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł - wynika ze sprawozdania abonamentowego nadawcy.

W 2017 roku Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymały 1,677 mld zł środków publicznych, a w 2018 roku - 741,5 mln zł. Za podzielenie tych środków odpowiadała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, większość przyznała Telewizji Polskiej. I tak w 2018 roku TVP dostała 385,5 mln zł, Polskie Radio - 186,3 mln zł, a 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia - 169,7 mln zł.

Według danych UOKiK-u w 2017 roku środki przyznane mediom publicznym stanowiły 5,5 proc. łącznej kwoty 30,57 mld zł pomocy publicznej, a w 2018 roku - 3,4 proc. z 21,75 mld zł. Środki publiczne uzyskane przez TVP i Polskie Radio to przede wszystkim wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego, które są klasyfikowane jako środki publiczne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kudzia wrócił do Telewizji Polskiej, został wicedyrektorem TVP Polonia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna Aga
Never ending Story jak śpiewał Limal. Kolejny co nigdy nie odchodzi, inteligentny inaczej
odpowiedź
User
Puls
Miałam okazje z nim pracować. Może powinien się odnaleźć w innym zawodzie. Na pewno nie w telewizji.
odpowiedź