SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Kudzia wrócił do Telewizji Polskiej, został wicedyrektorem TVP Polonia

Były szef „Teleexpressu” Piotr Kudzia po kilkunastu miesiącach przerwy wrócił na stanowisko dyrektorskie w TVP: został wiceszefem TVP Polonia. Jesienią 2018 roku rozstał się z publicznym nadawcą.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Zanim trafił do Telewizji Polskiej, Kudzia pracował m.in. w ZPR Media (zajmował się tematyka zagraniczną), w tygodniku „Wprost” i w nieistniejącym już „Życiu Warszawy”. Do TVP przyszedł w czerwcu 2017 roku i objął szefowanie „Teleexpressem”. W październiku 2018 roku odszedł ze stanowiska dyrektora i rozstał się z TVP za porozumieniem stron.

Jak pisał wówczas portal Wirtualnemedia.pl, jednym z powodów takiej decyzji mogła być malejąca oglądalność „Teleexpressu”. Telewizja Polska nie odpowiedziała na nasze pytanie o stanowisko, jakie zajmuje teraz Piotr Kudzia.

TVP ze wzrostem wpływów i 2,8 tys. pracowników

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł - wynika ze sprawozdania abonamentowego nadawcy.

W 2017 roku Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymały 1,677 mld zł środków publicznych, a w 2018 roku - 741,5 mln zł. Za podzielenie tych środków odpowiadała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, większość przyznała Telewizji Polskiej. I tak w 2018 roku TVP dostała 385,5 mln zł, Polskie Radio - 186,3 mln zł, a 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia - 169,7 mln zł.

Według danych UOKiK-u w 2017 roku środki przyznane mediom publicznym stanowiły 5,5 proc. łącznej kwoty 30,57 mld zł pomocy publicznej, a w 2018 roku - 3,4 proc. z 21,75 mld zł. Środki publiczne uzyskane przez TVP i Polskie Radio to przede wszystkim wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego, które są klasyfikowane jako środki publiczne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kudzia wrócił do Telewizji Polskiej, został wicedyrektorem TVP Polonia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna Aga
Never ending Story jak śpiewał Limal. Kolejny co nigdy nie odchodzi, inteligentny inaczej
3 0
odpowiedź
User
Puls
Miałam okazje z nim pracować. Może powinien się odnaleźć w innym zawodzie. Na pewno nie w telewizji.
3 0
odpowiedź