SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kwiecień po 9 latach odszedł z rady nadzorczej Telewizji Republika

Z radą nadzorczą Telewizji Republika pożegnał się Piotr Kwiecień. Był członkiem rady od założenia spółki na początku 2013 roku.

Po odejściu Piotra Kwietnia w radzie nadzorczej Telewizji Republika są Katarzyna Gójska (od stycznia 2013 roku), Dariusz Szymański i Urszula Hofman (oboje od połowy 2015 roku), Piotr Hofman (od wiosny 2017 roku), Wojciech Węgrzyński (od połowy 2017 roku) oraz Beata Dróżdż (od początku ub.r.).

Prezesem firmy jest Tomasz Sakiewicz, będący w zarządzie od założenia spółki na początku 2013 roku. Wiosną ub.r. został powołany na stanowisko prezesa.

Piotr Kwiecień pracował m.in. jako główny specjalista ds. prawnych w departamencie prawno-legislacyjnym Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, doradca prezesa w PTE BIG Banku Gdańskiego, kancelarii adwokackiej Wojciecha Gawkowskiego oraz własnej kancelarii adwokackiej.

W latach 2011-2012 był w radzie nadzorczej firmy Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”. Ponadto był członkiem rad nadzorczych m.in. KZO, GDN Airport Services i KBC TFI.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. Telewizja Republika miała 0,07 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,06 proc. rok wcześniej.

W 2020 r. przychody Telewizji Republika zmalały o 4 proc. do 15,68 mln zł, a strata netto - z 1,6 do 1,53 mln zł. W sprawozdaniu z działalności stacja zaznaczyła, że zarobiła m.in. na rządowych kampaniach społecznych dotyczących epidemii.

Od startu działalności do końca 2020 r. Telewizja Republika zanotowała łącznie 27,82 mln zł strat netto. W konsekwencji mimo kolejnych dopłat do kapitału jej fundusz własny pozostaje na minusie, w 2020 r. jego ujemna wartość zwiększyła się z -2,19 do -2,46 mln zł. Jesienią ub.r. w KRS zarejestrowano 41. dokapitalizowanie spółki.

Dołącz do dyskusji: Piotr Kwiecień po 9 latach odszedł z rady nadzorczej Telewizji Republika

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl