SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Metz kontynuuje „Listę osobistą” na antenie Radia Opole w programie „7:00 PM”

Na antenie Radia Opole pojawiła się nowa audycja muzyczna Piotra Metza: „7:00 PM”. Jest kontynuacją prowadzonej przez dziennikarza w Trójce „Listy osobistej”, która zniknęła z anteny jesienią 2020 roku.

Piotr Metz w Radiu Opole Fot. Maciej MarcińskiArticle

Metz związany jest Polskim Radiem (z przerwami) od 1982 roku. Najpierw pracował w nim do 1990 roku odszedł, by zakładać RMF FM). Wrócił do Polskiego Radia w 2005 roku, w latach 2016-2020 był dyrektorem muzycznym Trójki. W 2007 roku zaczął prowadzić „Listę osobistą”, prezentując w jej ramach autorski wybór muzyki, uzupełniany rozmowami z artystami. Na początku października 2020 roku dziennikarz poinformował, że „Lista..” zniknęła z ramówki Trójki.

- Dzień dobry. To już. Szkoda. Beatlesowska mantra "The End" sprzed tygodnia okazała się być, jak przystało, ostatnią. Proszę pamiętać na co dzień o jej uniwersalnym przekazie. do usłyszenia. ukłony. Piotr - napisał na Instagramie Metz.

Piotr Metz w programie „7:00 PM”

W sobotę, 2 stycznia na antenie o godz. 19.00 Radia Opole pojawiła się audycja Metza: „7:00 PM”. Jak informuje stacja na swojej stronie internetowej - jest to kontynuacja „Listy osobistej”, która zaczynała się w Trójce także o godz. 19 i trwała do 22.

- Stąd taki wygląd godziny, o inicjałach autora nie wspominając. Eklektyczny, bo wysoce osobisty zestaw muzyki nie przejmujący się gatunkami i niczym innym, oprócz odwiecznych i świeżo odkrytych fascynacji prowadzącego. Z reguły mało słowa a dużo muzyki, chyba, że gość programu zacny i rozmowny - napisano. Sam Metz na Facebooku sprecyzował: - Wracamy do starych przyzwyczajeń. To będzie pierwsze wydanie audycji pod tytułem „7:00 PM”. I tak już będzie w kolejne i kolejne soboty.

Piotr Metz przywitał słuchaczy #RadioOpole! Na naszej antenie trwa pierwsza odsłona audycji 7:00 PM 🎙📻💿

Opublikowany przez Radio Opole Sobota, 2 stycznia 2021

Z kolei w czwartki o 17 będzie gospodarzem programu "Muzyka nowa" z muzycznymi nowościami.

Piotr Metz nadal prowadzi też audycje w radiowej Dwójce („Nocna Strefa” – godz. 23.00, sobota). Pod koniec grudnia ub. roku rozpoczął nowy projekt - cykl wywiadów „33 i 1//3” emitowanych na Kanale Kulturalnym na YouTubie.

Dołącz do dyskusji: Piotr Metz kontynuuje „Listę osobistą” na antenie Radia Opole w programie „7:00 PM”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orion2
Dobrze wiedzieć - zamelduję się.
odpowiedź
User
Dariusz
Władze Polskiego Radia, to osoby o bardzo skomplikowanej strukturze umysłowej - najpierw składają wnioski o zastrzeżenie tytułu audycji ( w przypadku "Listy osobistej" wniosek został złożony 13 listopada ubiegłego roku i trwa rozpatrzenie ), a następnie usuwają te audycje z ramówki. Syndrom psa ogrodnika?
odpowiedź
User
krakus
I co Piotruś? Jak tam się czujesz? Pamiętasz te śmieszki hiszki ze sytrony niektorych fajnoredaktorków Trojki z Radia Kraków w czasie gościnnych wizyt sprzed paru lat?
odpowiedź