SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Müller nowym rzecznikiem rządu, zastąpi Joannę Kopcińską

Piotr Müller, poprzednio wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, został nowym rzecznikiem rządu Mateusza Morawieckiego. Poprzednia rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

Piotr Müller, fot. gov.pl Article

Informację o tym, że Piotr Müller zostanie nowym rzecznikiem rządu, podały w poniedziałek wieczorem 300polityka.pl, wPolityce.pl i portal internetowy „Rzeczpospolitej”.

Nowi ministrowie zostaną powołani przez prezydenta we wtorek przed południem. Zastąpią osoby z rządu, które w niedawnych wyborach zyskały mandat europosłów. W tej grupie są m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wicepremier ds. społecznych Beata Szydło oraz minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Do Parlamentu Europejskiego została też wybrana rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska - startowała z drugiego miejsca na liście PiS w okręgu łódzkim, oddano na nią 130 358 głosów. Kopcińska była rzeczniczką rządu od powołania Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera w grudniu 2017 roku. Od jesieni 2015 roku była też posłanką PiS.

Piotr Müller to wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego

Piotr Müller od wiosny 2017 roku pracuje w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Najpierw był dyrektorem biura ministra Jarosława Gowina, był też w składzie zespołu legislacyjnego przygotowującego projekt ustawy reformującej system nauki i szkolnictwa wyższego. W styczniu ub.r. został powołany na stanowisko wiceministra, odpowiada m.in. za koordynację zadań związanych z działem administracji rządowej szkolnictwo wyższe, w tym nadzór nad uczelniami oraz pracami legislacyjnymi. We wrześniu ub.r. został natomiast przewodniczącym zespołu ds. wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Pod koniec grudnia ub.r. Piotr Müller objął mandat poselski po śmierci posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej i zrezygnowaniu z tego mandatu przez Piotra Karczewskiego. W styczniu ub.r. został powołany na sekretarza stanu w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego.

Müller też startował w br. w wyborach do europarlamentu - uzyskał 10,6 tys. głosów w okręgu pomorskim. Od dekady jest członkiem PiS, w 2011 i 2015 roku bez powodzenia startował z listy tej partii w wyborach do Sejmu.

W 2016 roku Piotr Müller ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych. W czasie studiów był m.in. przewodniczącym Parlamentu Studentów RP i członkiem Senatu Uniwersytetu Warszawskiego.

We wtorek po południu Müller odebrał oficjalnie od Mateusza Morawieckiego nominację na stanowiska sekretarza stanu w kancelarii premiera i rzecznika prasowego rządu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Müller nowym rzecznikiem rządu, zastąpi Joannę Kopcińską

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Niemiec rzecznikiem rządu PiS? - bezcenne 😄
16 4
odpowiedź
User
pati
Premier ma pochodzenie niemieckie to i rzecznik też musi mieć🙂
13 4
odpowiedź
User
dhhd
Premier ma pochodzenie niemieckie to i rzecznik też musi mieć🙂


Premier to akurat ma jarmułczane.
8 2
odpowiedź