SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sukcesja w Android.com.pl. Piotr Pilewski nowym redaktorem naczelnym

Piotr Pilewski zostanie nowym redaktorem naczelnym serwisu technologicznego Android.com.pl - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jakub Bereziewicz, dotychczasowy redaktor naczelny i założyciel serwisu skupi się na nowych projektach, w tym rozwoju fundacji przeciwdziałającej wykluczeniu cyfrowemu oraz działalności naukowej. Do zespołu dołączy także Paweł Myśliwiec.

fot. Android.com.pl fot. Android.com.pl

Sukcesja w naszej redakcji i zarządzie są świadomym krokiem w kierunku dalszego rozwoju całego wydawnictwa. Doświadczenie osób, które wchodzą w nowe role w firmie, pomogą w realizacji długoterminowego planu budowy całej spółki — podkreśla prezes zarządu SmartWeb Media Jakub Bereziewicz.

Od kwietnia stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora operacyjnego w wydawnictwie zajmie Piotr Pilewski, który przez ostatnie miesiące doradzał zarządowi spółki, a teraz będzie odpowiedzialny za jej rozwój.   

- Mam już odpowiedź na pytanie "gdzie widzisz siebie za 5 lat" a wraz z tym mam też konkretne pomysły na rozwój i wizję miejsca oraz tego z kim takie miejsce stworzyć. Doświadczenia z dotychczasowej współpracy z Android.com.pl dają mi pewność, że najbliższy czas chciałbym poświęcić na rozwój nie tylko tej marki, ale również całego wydawnictwa. Mamy ku temu solidne podstawy - zaznacza Piotr Pilewski.   

Pilewski ma 20 lat doświadczenia w mediach - głównie w radiu i serwisach internetowych. To były redaktor naczelny money.pl, współtwórca polskiej edycji serwisu Business Insider. Był też zastępcą redaktora naczelnego „Forbes” odpowiedzialnym za online.   

Paweł Myśliwiec w zespole Android.com.pl

W maju do zespołu dołączy Paweł Myśliwiec, który odpowiedzialny będzie za biznesową część wydawnictwa. Ma 13 lat doświadczenia w branży reklamowej. Realizował szereg kampanii zarówno z zakresu gamingu, technologii, jak również filmów, seriali i sportu. Od 2011 roku związany był z serwisem PPE.pl, który jest częścią Online Ventures. Ponadto od marca br. jest właścicielem i wydawcą miesięcznika „PSX Extreme”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Portal Android.com.pl obserwuję od wielu lat i droga, jaką przebył, aby znaleźć się w obecnym miejscu, jest naprawdę imponująca. To zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i istotnych dla branży technologicznej serwisów w kraju. Zmiany, które zaszły w ostatnich miesiącach, utwierdziły mnie w przekonaniu, że sukcesywnie realizowana strategia, oparta zarówno na wzmacnianiu zespołu, jak i całego zaplecza, otwiera przed wydawnictwem drogę do dalszego rozwoju. Z tym większą przyjemnością chcę zaangażować się w ten projekt - mówi Paweł Myśliwiec. 

- Dołączenie Pawła stanowi element strategii rozwoju Android.com.pl, mającej na celu nie tylko poszerzenie tematyki i jakości publikowanych treści, ale również rozwój komercyjnej strony projektu. Wydawnictwo od początku istnienia działa niezależnie, bez zewnętrznego finansowania - podano w komunikacie. 

Pod koniec 2023 r. do zespołu dołączyli m.in. Rafał Kamiński, były redaktor naczelny miesięcznika “Komputer Świat” oraz Krzysztof Sobiepan, który odpowiadał wcześniej za treści technologiczne we Wprost.pl. Z kolei na początku roku dział sprzedaży wzmocnił Kamil Dąbrowski w przeszłości związany m.in. z Infor.pl i Ringier Axel Springer Polska.

Dołącz do dyskusji: Sukcesja w Android.com.pl. Piotr Pilewski nowym redaktorem naczelnym

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TV HB
Shot stronka bez pomysłu na siebie bez ciekawych treści autorskich
2 2
odpowiedź
User
Michał
Brawo! Zbudować wszystko organicznie od zera i doprowadzić to tak wielkiej skali, szacun Panie Jakubie! Obserwuję Was od kilkunastu lat i życzę dalszego rozwoju! Android.com.pl to jedyny sensowny technologiczny portal, który warto czytać.
2 1
odpowiedź
User
.
kasują komentarze
0 0
odpowiedź