SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Po prostu Wschód – magazyn Piotra Pogorzelskiego” nową pozycją w ramówce Trójki

Piotr Pogorzelski powraca do Polskiego Radia z cykliczną audycją „Po prostu Wschód – magazyn Piotra Pogorzelskiego” na antenie radiowej Trójki. Premiera w sobotę 24 lutego o godzinie 16.

Piotr Pogorzelski (fot. Polskie Radio)Piotr Pogorzelski (fot. Polskie Radio)

Piotr Pogorzelski wraca do Polskiego Radia po niemal czterech latach przerwy. „Niezwykle cieszy nas powrót na antenę wybitnego znawcy Ukrainy, wschodu Europy i terenów byłego Związku Radzieckiego. To znak, że wracamy na właściwe tory” - zaznaczono na stronie rozgłośni.

W „Po prostu Wschód – magazyn Piotra Pogorzelskiego” autor będzie mówił nie tylko o tym, co dzieje się bezpośrednio za naszą granicą. Słuchacze mają też dostać opowieść o kulisach decyzji zapadających w Kijowie, Moskwie, Mińsku i innych stolicach regionu, o losie zwykłych ludzi, których życie zdewastowała wojna, a także o tym, jak na bieżące wydarzenia reagują historycy, artyści, media i najważniejsi publicyści.

„Będziemy wszędzie tam, gdzie swoje wpływy chce budować Rosja. Będą to nie tylko rozmowy z ekspertami, ale także muzyka! To oznacza, że nie będziemy zajmować się tylko polityką, ale także sprawami kultury i społeczeństwa” – zapowiada Pogorzelski.

Z czasem Piotr Pogorzelski zacznie też przyglądać się sytuacji geopolitycznej na Zachodzie i w innych rejonach świata.

O tym, że Pogorzelski wróci do Trójki z audycją „o krajach byłego Związku Radzieckiego, głównie o Ukrainie i Rosji” w połowie lutego informował „Press”.

Powroty do Trójki

W połowie stycznia br. szefową Trójki została Agnieszka Szydłowska, wcześniej związana ze stacją przez 15 lat jako dziennikarka muzyczna. - Po pierwsze bardzo bym chciała, żeby jasne stało się, że moją intencją nie jest burzenie tylko budowanie. Nie chcę burzyć wspaniale działających obywatelskich projektów, jakimi są Radia 357 czy Nowy Świat, do których poszli moi wspaniali koledzy i koleżanki dalej spotykać się ze słuchaczami i słuchaczkami - zapewniła. Ponad tydzień temu wicedyrektorem Trójki został Michał Nogaś, wrócił do rozgłośni po ponad sześciu latach pracy w „Gazecie Wyborczej” i 3,5 roku współpracy z Radiem Nowy Świat.

Zmieniona ramówka Trójki ma ruszyć z początkiem kwietnia. Natomiast w marcu na antenie pojawi się audycja z „muzyką ekstremalnie niezależną”.

Stanowisko sekretarza redakcji stacji objął Adam Sobieraj (w miejsce Roberta Kosickiego), a jego zastępcą został Mateusz Tomaszuk, który wrócił do rozgłośni po kilku miesiącach przerwy.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: „Po prostu Wschód – magazyn Piotra Pogorzelskiego” nową pozycją w ramówce Trójki

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A.
Nareszcie, przez ostatnie lata poziom audycji publicystycznych odstraszał. Życzę dobrych tematów i jeszcze lepszych słuchaczy.
odpowiedź
User
Kot Andrzeja
Dobry ruch. Biorąc pod uwagę, że z Trójki ostatnim czasem tylko umpa umpa było słychać albo opowieści Ciechana o memach. Nie da się odsłyszeć pieśni biesiadnych i opowieści o stronach fiku miku.
odpowiedź
User
Znowu słuchaczka Trójki
Słuchałam wczoraj wywiadu o Majdanie i aneksji półwyspu Krymskiego. Imponująca wiedza i znajomość tematu. Będę uważna na audycje pana Pogorzelskiego
odpowiedź