SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Piotr Stasiński zacytował w TVN24 wulgarne hasła z Marszu Niepodległości, Stanisław Karczewski zawiadomi o tym prokuraturę

Wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Piotr Stasiński w „Loży prasowej” w TVN24 przytoczył w całości wulgarne slogany z Marszu Niepodległości. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że doniesie o tym prokuraturze, co skrytykowali niektórzy dziennikarze.

Piotr Stasiński, fot. "Gazeta Wyborcza" Article

Dyskusja w „Loży prasowej” dotyczyła m.in. sobotniego Marszu Niepodległości. Piotr Stasiński wyliczył incydenty, do których doszło podczas wydarzenia. - Były symbole faszystowskie, wulgarne kibolskie hasła, pełne obelg. Kibolska grupa oddała mocz na Muzeum Wojska Polskiego. Skopano grupkę kobiet na moście, wyzywając je od najgorszych kur…w - stwierdził. Dodał, że skandowano też slogany „Wypier...ć z uchodźcami”.

Stasiński wypowiedział wulgaryzmy w całości, a ponieważ program jest emitowany na żywo, nie można było ich wypikać.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski krótko po tych wypowiedziach Stasińskiego zadeklarwał na Twitterze, że zawiadomi o nich prokuraturę. - Stop wulgaryzmom w przestrzeni publicznej. Podczas #lożaprasowa grałem w szachy z wnukiem.To on zareagował na słowa #Stasiński.ego k.... i wyp.... - uzasadnił Karczewski.

Tę zapowiedź marszałka Senatu skrytykowali niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze, zwracając uwagę, że słowa Stasińskiego to tylko cytaty, natomiast na Marszu Niepodległości były obecne slogany nie tylko wulgarne, lecz również ksenofobiczne, którymi nie oburzają się politycy obozu rządzącego.

- Marszałek Stanisław Karczewski nie domaga się ukarania ludzi, którzy na #MarszNiepodległości2017 nieśli faszystowskie transparenty, kopali kobiety, wzywali do nienawiści wobec uchodźców. Marszałek chce ukarać dziennikarza, który te wydarzenia zrelacjonował. Czy Polska to jeszcze wolny kraj? - zapytał Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”. - Może w tym uniesieniu pan marszałek zgłosi jeszcze do prokuratury wczorajsze wulgarne rasistowskie hasła z Marszu Niepodległości? #Ohwait - ironizował Dariusz Ćwiklak z „Newsweek Polska”.

- A zgłosi pan marszałek również doniesienie do prokuratury na tych uczestników #MarszNiepodległości2017, którzy promowali rasistowskie hasła? - zapytał Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. - A to delikatnego marszałka Karczewskiego na patriotycznym Marszu Niepodległości z wnukiem nie było? - napisał Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. - Stasiński, który w PRL był represjonowany, znów spotka się z tą samą mentalnie władzą, bo w telewizji cytował okrzyki uczestników haniebnego marszu. Na dziennikarzy - prokurator. Erdogan lubi to - skomentował Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co.

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. średnia oglądalność minutowa TVN24 wynosiła 246 751 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,92 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Stasiński zacytował w TVN24 wulgarne hasła z Marszu Niepodległości, Stanisław Karczewski zawiadomi o tym prokuraturę

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Grałem z dzieckiem w bierki, gdy w telewizyjnej transmisji z Parlamentu usłyszeliśmy "Spier*alaj" posłanki Pawłowicz. Władze Parlamentu nie zareagowały.
odpowiedź
User
Ułan
Piotr Stasiński, jeden z głównych funkcjonariuszy GW od "political correctness" dostał słynnego ataku histerii antypolskiej. Raz sierpem raz młotem czerwoną (europejską) hołotę!
odpowiedź
User
Pankracy
Grałem z dzieckiem w bierki, gdy w telewizyjnej transmisji z Parlamentu usłyszeliśmy "Spier*alaj" posłanki Pawłowicz. Władze Parlamentu nie zareagowały.


No, to zupełnie jak pani minister Fedak do pana ministra Sawickiego przed posiedzeniem Rządu PO - PSL.
53 22
odpowiedź
User
gum
Kryptofaszyści nie zaatakują faszystów. Wolą atakować krytyków faszystów.
70 20
odpowiedź
User
wlad
Może relację z marszu przedstawi ten pastowany kaban bader - "redaktor" GW ? Na pewno znowu wysmarował się pastą do butów i udawał murzyna na marszu. Pamiętamy jak wstrząsający obraz faszyzmu ujawnił wśród manifestantów. Zapewne zobaczymy jak biedne kobiety (pewnie praktykantki GW - pamiętacie manifestację "ekologów" gdzie nie było ekologów tylko środowisko GW ?) same kopały się w puste głowy.
46 59
odpowiedź
User
Faszysta Pankracy
Stała się rzecz straszna: w faszystowskiej Warszawie, stolicy faszystowskiej Polski maszerowało 60 tys. faszystów z faszystowskimi, biało-czerwonymi flagami. Niektórzy z faszystów mieli po kilka lat, ale wiadomo, że tacy są najgorsi. Wszyscy nienawistnie maszerowali śpiewając faszystowską pieśń zaczynającą się od słów "jeszcze Polska nie zginęła".
W pewnym momencie drogę zatarasowała im grupka obrońców demokracji i wolności zgromadzeń, którym przewodził ich dzielny wódz o pseudonimie "Trójząb". Niestety faszystowska policja dokonała na nich pogromu uniemożliwiając im zatrzymanie legalnego, ale przecież faszystowskiego marszu.
Wszystko to słusznie wzburzyło red. Stasińskiego, którego łagodną i pełną tolerancji twarz możemy oglądać na zdjęciu powyżej - bo przecież "nie ma wolności dla wrogów wolności".

Oglądając go dzisiaj w TVN 24 miałem wrażenie, że ten mały Robespierrek z przyjemnością posłałby wszystkich tych "faszystów" na gilotynę.
56 53
odpowiedź
User
widz555
"Kowal zawinił, cygana powiesili" pasuje do tego idealnie. Władza ma spokój, bo nie robi tego, co do niej należy czyli nie potępia haseł i zachowań ksenofobicznych, antysemickich i nawiązywania do faszyzmu. Może niech pan Marszałek pogada najpierw z szefami MSWiA, czy dopilnowali swoich obowiązków.
62 27
odpowiedź
User
ares
Reforma sadownictwa w/g PiS w pigułce
46 17
odpowiedź
User
zed
Grałem z dzieckiem w bierki, gdy w telewizyjnej transmisji z Parlamentu usłyszeliśmy "Spier*alaj" posłanki Pawłowicz. Władze Parlamentu nie zareagowały.


No, to zupełnie jak pani minister Fedak do pana ministra Sawickiego przed posiedzeniem Rządu PO - PSL.


To co się zmieniło?
21 8
odpowiedź
User
Kika
Kibole, faszyści mogą w majestacie prawa rzucać k... na prawo i lewo, ale ukarze się Owsiaka i Stasiaka. W końcu to nie elektorat PISu. A Stasiak zacytował tylko "hasła" faszystów, na które policja pod wodzą Błaszczaka nie reagowała.
62 33
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing