SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Sworakowski w Radiu Pogoda. Odchodzi Jakub Mędrzycki

Piotr Sworakowski dołączy do zespołu Radia Pogoda (Grupa Eurozet). Od 25 września będzie gospodarzem programu „Radio Pogoda - Najpiękniejsze melodie” emitowanym między godz. 10 a 15 od poniedziałku do piątku oraz innych, okazjonalnych audycji stacji.

Piotr Sworakowski (fot. materiały prasowe) Article

„Piotr jest radiowcem z ogromnym doświadczeniu i szeroką wiedzą muzyczną. Jego otwartość i ciekawość drugiego człowieka to cechy idealnie komponujące się z tym, jakie jest Radio Pogoda” - mówi Agata Jońska, szefowa anteny Radia Pogoda.

Sworakowski zastąpi Jakuba Mędrzyckiego, który w stacjach radiowych Agory pracował od 2010 roku - na początku w Radiu Złote Przeboje, a potem w Radiu Pogoda. Wcześniej był prezenterem Radia Zet i Radia Plus

Ostatnio w Meloradiu

Przez ostatnie 6 lat Piotr Sworakowski prowadził programy w Meloradiu. Wcześniej był związany m.in. z Radiem ZET, Chillizet, Radiem Złote Przeboje, Roxy FM i Radiem Plus.

Jak wynika z badania Radio Track, w okresie czerwiec-sierpień br. w grupie wiekowej 15-75 lat udział Radia Pogoda wyniósł 1,4 proc., to wzrost z poziomu 0,8 proc. rok wcześniej.

 Współwłaścicielem Eurozetu od ponad czterech lat jest Agora. W lutym 2019 roku Agora kupiła 40 proc. jego udziałów (za 130,7 mln zł), a SFS Ventures - 60 proc. Jak analizowaliśmy niedawno, Agora za lata 2019-2021 dostała 52 mln zł dywidend, sporą część z kapitału rezerwowego. Pod koniec lutego br., po prawomocnym uchyleniu przez sąd zakazu wydanego przez prezesa UOKiK dwa lata wcześniej, Agora kupiła od SFS Ventures dalsze 11 proc. udziałów Eurozetu. Powołała wspólne kierownictwo Eurozetu i swojego pionu radiowego, które wspólnie pracować m.in. nad połączoną ofertą reklamową.

Dołącz do dyskusji: Piotr Sworakowski w Radiu Pogoda. Odchodzi Jakub Mędrzycki

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PJ
Piotr przyjmij wyrazy współczucia.
19 3
odpowiedź
User
Neo
Jeśli doświadczeni radiowcy, z świetnym warsztatem, głosem i mający coś ciekawego, błyskotliwego do powiedzenia zostają zesłani do stacji ze słuchalnością na granicy błędu statystycznego, to jest to upadek radiofonii w Polsce. Nie mogę słuchać w porankach w prime time tych pseudo kabareciarzy. Smutne...
29 5
odpowiedź
User
lukaszradio
Meloradio ma gorszą słuchalność od Radia Pogoda.
0 0
odpowiedź