SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były prezes TVN Piotr Walter dołączy do rady nadzorczej Wirtualnej Polski

Piotr Walter, w przeszłości m.in. dyrektor generalny i prezes zarządu TVN oraz wiceprezes Grupy ITI, zostanie członkiem rady nadzorczej Wirtualnej Polski.

Piotr WalterArticle

Na razie Piotr Walter został zgłoszony jako kandydat do funkcji członka rady nadzorczej Wirtualnej Polski. Uchwałę o powołaniu go na to stanowisko ma podjąć 26 kwietnia br. walne zgromadzenie spółki.

- Patrząc na imponujący rozwój Grupy Wirtualna Polska, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwóch lat, doszedłem do wniosku że propozycja ze strony Jacka Świderskiego jest ciekawym wyzwaniem dla człowieka z multimedialnym doświadczeniem, jak moje. To co było dla mnie równie ważne, myśląc o kandydaturze na członka rady nadzorczej, to decyzyjność i dynamika działania zarządu Grupy - uzasadnia Piotr Walter.

- Cieszę się, że Piotr Walter, współtwórca sukcesu TVN, przyjmuje propozycję wsparcia swoim doświadczeniem Wirtualnej Polski. Bardzo cenię dorobek zawodowy Piotra i jestem przekonany, że będziemy mogli od Piotra wiele się nauczyć. Myśląc o składzie nowej rady nadzorczej po wyjściu Innova Capital i o nowych wyzwaniach przed jakimi stoi Wirtualna Polska, trudno byłoby moim zdaniem wyobrazić sobie lepszego kandydata niż przedsiębiorcę i menedżera z takim doświadczeniem w mediach jak Piotr Walter - dodaje Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

Piotr Walter przez wiele lat był związany z Grupą ITI i TVN. Zaczynał jako producent reklam telewizyjnych w ITI Film Studio, a potem był dyrektorem ds. promocji antenowych w TVN. W latach 1999-2012 był członkiem zarządu TVN (odpowiadał m.in. za realizację strategii rozwoju w internecie obejmującej uruchomienie serwisu TVN player.pl), w latach 2001-2009 - prezesem firmy. W latach 2013-2015 pełnił funkcje wiceprezesa Grupy ITI oraz członka rady nadzorczej i przewodniczącego komitetu ds. strategii i kontentu w TVN. Ostatnio Walter był koproducentem filmu „Planeta Singli”.

Z końcem lutego br. z rady nadzorczej Wirtualnej Polski odeszli Magdalena Pasecka, Krzysztof Kulig i Tomasz Czechowicz, co wynika ze sprzedaży akcji firmy przez European Media Holding oraz MCI. Część akcji od European Media Holding (za 177,1 mln zł) kupiły firmy należące do członków zarządu Wirtualnej Polski: Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty.

W ub.r. Wirtualna Polska zanotowała 415,1 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 27,5 proc. więcej niż rok wcześniej) i 53,8 mln zł zysku netto (wobec 5,7 mln zł w 2015 roku). Oprócz serwisów i aplikacji internetowych do firmy należy nadawany od grudnia ub.r. kanał telewizyjny WP, w którego ramówce w najbliższym czasie pojawią się spore zmiany.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. telewizja WP miała 0,15 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były prezes TVN Piotr Walter dołączy do rady nadzorczej Wirtualnej Polski

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Ciekawe kogo jeszcze ściągną? Może teraz kupią Legię?
odpowiedź
User
abc
Ale po co???
odpowiedź
User
kundelek
AHAHAHAHAHA no to jeszcze jeden dech w ten balon ;DDD
odpowiedź