SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Witwicki redaktorem naczelnym portalu Interia.pl, odchodzi Krzysztof Fijałek

Nowym redaktorem naczelnym portalu Interia.pl został Piotr Witwicki. Z firmy odchodzi Krzysztof Fijałek, który dotychczas pełnił tę funkcję.

Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interia.pl, fot. materiały prasoweArticle

W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl zapowiedziano, że Piotr Witwicki jako redaktor naczelny portalu będzie rozwijać współpracę redakcyjną Interii i Polsatu.

- Cieszę się, że będę mógł pokierować redakcją Interii, to na pewno wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Obydwie redakcje będą zacieśniały współpracę m.in. poprzez wzajemne wykorzystanie swoich materiałów informacyjnych, w tym produkcji wideo i telewizyjnych - zapowiada Witwicki.

- Naszym wspólnym celem jest rozwój i wzmocnienie pozycji Grupy Polsat-Interia w Internecie w różnych segmentach. Jestem przekonany, że objęcie przez Piotra funkcji redaktora naczelnego portalu to kolejny krok, który pozwoli nam na skuteczną realizację synergii wynikających z obecności Interii w Grupie Polsat - dodaje Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl.

- Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować Krzysztofowi Fijałkowi za wieloletnią współpracę, współtworzenie portalu. Bez wkładu pracy Krzysztofa nie byłoby Interii znanej w obecnym kształcie - zaznacza Potocki.

Krzysztof Fijałek był szefem redakcji Interii przez ponad 14 lat, przez kilka lat pełnił też funkcję dyrektora wydawniczego.

Według badania Mediapanel w październiku br. serwisy i aplikacje Grupy Polsat- Interia zanotowały 19,76 mln użytkowników i 68,2 proc. zasięgu, a sam portal Interia - 13,3 mln użytkowników i 45,9 proc. zasięgu.

Natomiast kategorii informacji i publicystyki ogólnej (bez treści regionalnych i o pogodzie) Polsatnews.pl miał 7,55 mln użytkowników, a Interia była poza czołową dziesiątką.

Piotr Witwicki w Polsacie od 12 lat

Telewizja Polsat w lipcu br. sfinalizowała kupno Interii za 422 mln zł od Bauer Media. W sierpniu Piotr Witwicki został doradcą zarządu Interii ds. informacji i publicystki.

Z Telewizją Polsat Piotr Witwicki jest związany od 2008 roku, kiedy uruchomiono Polsat News. Był reporterem i prowadził programy publicystyczne, obecnie jest gospodarzem „Śniadania w Polsat News” oraz niektórych wydań „Graffiti” i „Gościa Wydarzeń”.

W maju ub.r. został koordynatorem Polsatnews.pl, w lutym br. zapowiedziano, że serwis zostanie połączony z Polsatsport.pl i Twojapogoda.pl.

Przed pracą w Polsacie Witwicki był producentem w TVN (2005-2007) i przez rok dziennikarzem TVP.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Piotr Witwicki pomimo objęcia nowej funkcji pozostanie na antenie Polsat
News - nadal będzie prowadził "Śniadanie w Polsat News" i "Gościa Wydarzeń".

W Interii menedżerowie i dziennikarze sportowi Polsatu

Wraz z finalizacją kupna Grupy Interia do jej władz dołączyli menedżerowie Polsatu: członkiem zarządu został Adam Nowe, prokurentem Norbert Walkiewicz, a członkami rady nadzorczej: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz, Piotr Żak, Maciej Stec i Stanisław Janowski. Natomiast w październiku Norbert Walkiewicz, prokurent i dyrektor działu prawnego w Telewizji Polsat, został wiceprezesem Grupy Interia.

Z początkiem października serwis informacyjny Interii zmienił nazwę z Fakty na Wydarzenia ("Wydarzenia" to główny program informacyjny Polsatu). Równocześnie felietony i treści wideo dla serwisu sportowego Interii zaczęli przygotowywać dziennikarze i eksperci Polsat Sport.

W rozpoczętej właśnie kampanii reklamowej Interii występują gwiazdy programów Polsatu: Wiktoria Gąsiewska, Karolina Gilon, Ewa Wachowicz i Bartek Kasprzykowski.

W ub.r. Grupa Interia.pl osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 115,75 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 0,6 proc. do 95,22 mln zł jej zysk netto zwiększył się z 22,26 do 31,02 mln zł. Firma zatrudniała 379 pracowników, osiągnęła 7,4 mln zł zysku z przeniesienia agencji Semahead do osobnej spółki.

Dołącz do dyskusji: Piotr Witwicki redaktorem naczelnym portalu Interia.pl, odchodzi Krzysztof Fijałek

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kis
No i fajnie, niech się zajmie pisaniem pan Piotr, bo programy telewizyjne średnio mu idą.
odpowiedź
User
Vb
Dziennikarz zajmujący się zarządzaniem zasobami ludzkimi - to zawsze kończy się katastrofą
odpowiedź
User
SłuchaczX
Jeden z niewielu obiektywnych dziennikarzy
odpowiedź