SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Witwicki redaktorem naczelnym portalu Interia.pl, odchodzi Krzysztof Fijałek

Nowym redaktorem naczelnym portalu Interia.pl został Piotr Witwicki. Z firmy odchodzi Krzysztof Fijałek, który dotychczas pełnił tę funkcję.

Piotr Witwicki Article

W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl zapowiedziano, że Piotr Witwicki jako redaktor naczelny portalu będzie rozwijać współpracę redakcyjną Interii i Polsatu.

- Cieszę się, że będę mógł pokierować redakcją Interii, to na pewno wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Obydwie redakcje będą zacieśniały współpracę m.in. poprzez wzajemne wykorzystanie swoich materiałów informacyjnych, w tym produkcji wideo i telewizyjnych - zapowiada Witwicki.

- Naszym wspólnym celem jest rozwój i wzmocnienie pozycji Grupy Polsat-Interia w Internecie w różnych segmentach. Jestem przekonany, że objęcie przez Piotra funkcji redaktora naczelnego portalu to kolejny krok, który pozwoli nam na skuteczną realizację synergii wynikających z obecności Interii w Grupie Polsat - dodaje Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl.

- Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować Krzysztofowi Fijałkowi za wieloletnią współpracę, współtworzenie portalu. Bez wkładu pracy Krzysztofa nie byłoby Interii znanej w obecnym kształcie - zaznacza Potocki.

Krzysztof Fijałek był szefem redakcji Interii przez ponad 14 lat, przez kilka lat pełnił też funkcję dyrektora wydawniczego.

Według badania Mediapanel w październiku br. serwisy i aplikacje Grupy Polsat- Interia zanotowały 19,76 mln użytkowników i 68,2 proc. zasięgu, a sam portal Interia - 13,3 mln użytkowników i 45,9 proc. zasięgu.

Natomiast kategorii informacji i publicystyki ogólnej (bez treści regionalnych i o pogodzie) Polsatnews.pl miał 7,55 mln użytkowników, a Interia była poza czołową dziesiątką.

Piotr Witwicki w Polsacie od 12 lat

Telewizja Polsat w lipcu br. sfinalizowała kupno Interii za 422 mln zł od Bauer Media. W sierpniu Piotr Witwicki został doradcą zarządu Interii ds. informacji i publicystki.

Z Telewizją Polsat Piotr Witwicki jest związany od 2008 roku, kiedy uruchomiono Polsat News. Był reporterem i prowadził programy publicystyczne, obecnie jest gospodarzem „Śniadania w Polsat News” oraz niektórych wydań „Graffiti” i „Gościa Wydarzeń”.

W maju ub.r. został koordynatorem Polsatnews.pl, w lutym br. zapowiedziano, że serwis zostanie połączony z Polsatsport.pl i Twojapogoda.pl.

Przed pracą w Polsacie Witwicki był producentem w TVN (2005-2007) i przez rok dziennikarzem TVP.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Piotr Witwicki pomimo objęcia nowej funkcji pozostanie na antenie Polsat
News - nadal będzie prowadził "Śniadanie w Polsat News" i "Gościa Wydarzeń".

W Interii menedżerowie i dziennikarze sportowi Polsatu

Wraz z finalizacją kupna Grupy Interia do jej władz dołączyli menedżerowie Polsatu: członkiem zarządu został Adam Nowe, prokurentem Norbert Walkiewicz, a członkami rady nadzorczej: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz, Piotr Żak, Maciej Stec i Stanisław Janowski. Natomiast w październiku Norbert Walkiewicz, prokurent i dyrektor działu prawnego w Telewizji Polsat, został wiceprezesem Grupy Interia.

Z początkiem października serwis informacyjny Interii zmienił nazwę z Fakty na Wydarzenia ("Wydarzenia" to główny program informacyjny Polsatu). Równocześnie felietony i treści wideo dla serwisu sportowego Interii zaczęli przygotowywać dziennikarze i eksperci Polsat Sport.

W rozpoczętej właśnie kampanii reklamowej Interii występują gwiazdy programów Polsatu: Wiktoria Gąsiewska, Karolina Gilon, Ewa Wachowicz i Bartek Kasprzykowski.

W ub.r. Grupa Interia.pl osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 115,75 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 0,6 proc. do 95,22 mln zł jej zysk netto zwiększył się z 22,26 do 31,02 mln zł. Firma zatrudniała 379 pracowników, osiągnęła 7,4 mln zł zysku z przeniesienia agencji Semahead do osobnej spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Witwicki redaktorem naczelnym portalu Interia.pl, odchodzi Krzysztof Fijałek

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kis
No i fajnie, niech się zajmie pisaniem pan Piotr, bo programy telewizyjne średnio mu idą.
33 9
odpowiedź
User
Vb
Dziennikarz zajmujący się zarządzaniem zasobami ludzkimi - to zawsze kończy się katastrofą
35 6
odpowiedź
User
SłuchaczX
Jeden z niewielu obiektywnych dziennikarzy
20 32
odpowiedź